اندونزی از تعلل مقامات سعودی در تصمیم‌گیری برای حج تمتع انتقاد کرد اندونزی از تعلل مقامات سعودی در تصمیم‌گیری برای حج تمتع انتقاد کرد اندونزی از تعلل مقامات سعودی در تصمیم‌گیری برای حج تمتع انتقاد کرد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
اندونزی از تعلل مقامات سعودی در تصمیم‌گیری برای حج تمتع انتقاد کرد اندونزی از تعلل مقامات سعودی در تصمیم‌گیری برای حج تمتع انتقاد کرد اندونزی از تعلل مقامات سعودی در تصمیم‌گیری برای حج تمتع انتقاد کرد اندونزی از تعلل مقامات سعودی در تصمیم‌گیری برای حج تمتع انتقاد کرد اندونزی از تعلل مقامات سعودی در تصمیم‌گیری برای حج تمتع انتقاد کرد

اندونزی از تعلل مقامات سعودی در تصمیم‌گیری برای حج تمتع انتقاد کرد

وزارت امور مذهب اندونزی، با انتقاد از مقامات سعودی، خواستار تصمیم گیری هرچه سریعتر درباره برگزار شدن مناسک حج سال جاری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، اندونزی از عربستان خواست بدون تعلل، هرچه زودتر درباره برگزاری مناسک حج امسال تصمیم بگیرد.
به گزارش «خبرگزاری فرانسه» مقامات سعودی تاکنون درباره برگزاری مراسم حج امسال که خاتمه ماه جولای (تیر) برگزار میشود هیچ تصمیمی نگرفته اند.
وزارت امور مذهب اندونزی در همین رابطه اعلام کرد که عربستان باید قبل از خاتمه ماه مبارک رمضان در این زمینه تصمیم گیری کند.
سخنگوی این وزارتخانه به خبرگزاری فرانسه گفت: «امیدواریم که مقامات عربستانی درباره برگزار شدن حج یا لغو آن به زودی تصمیم گیری و آنرا اعلام کنند. تاکنون این وزرتخانه از عقد هرگونه قرارداد یا پرداخت پول به طرف عربستانی ارائه دهنده خدمات به حجاج خودداری کرده است.»
اندونزی پرجمعیت ترین کشور مسلمان در جهان است و دستکم 231 هزار نفر در این کشور برای برگزاری مناسک حج امسال ثبت نام کرده اند.
عربستان از ترس شیوع کرونا تاکنون در زمینه برگزاری مناسک حج سال جاری چیزی اعلام نکرده است. این در حالی است که سال گذشته حدود 2.5 میلیون نفر از سراسر جهان برای برگزاری این مراسم به عربستان سفر کردند.
این در حالی است که وزارت کشور آل سعود از بیم شیوع هرچه بیشتر کرونا در این کشور از قرنطینه کامل پنج روزه  سراسری طی تعطیلات عید فطر خبر داده است.
وزارت کشور عربستان همچنین اعلام کرده که شهر مقدس مکه کماکان  تحت ممنوعیت تردد کامل قرار دارد. این وزارتخانه در بیانیه خود افزوده که ممنوعیت ورود و خروج به مناطق، شهرها و محلات که هم اکنون تحت محدودیت هستند تا پایان ماه مبارک رمضان و عید فطر ادامه خواهد یافت.


| شناسه مطلب: 100471
عربستان حج تمتعمطالب مرتبط

نظرات کاربران