اماکن و صحن حرم‌های مطهر بعد از عید فطر گشایش می‌یابد اماکن و صحن حرم‌های مطهر بعد از عید فطر گشایش می‌یابد اماکن و صحن حرم‌های مطهر بعد از عید فطر گشایش می‌یابد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
اماکن و صحن حرم‌های مطهر بعد از عید فطر گشایش می‌یابد اماکن و صحن حرم‌های مطهر بعد از عید فطر گشایش می‌یابد اماکن و صحن حرم‌های مطهر بعد از عید فطر گشایش می‌یابد اماکن و صحن حرم‌های مطهر بعد از عید فطر گشایش می‌یابد اماکن و صحن حرم‌های مطهر بعد از عید فطر گشایش می‌یابد

اماکن و صحن حرم‌های مطهر بعد از عید فطر گشایش می‌یابد

 رئیس جمهور با تشریح مصوبات جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: اماکن و صحن حرم‌ها  با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از بعد از عید فطر گشایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح مراحل سه گانه مبارزه با کرونا گفت که اعلام دقیق بیماری و بسیج همه کشور برای مقابله با این بیماری، عبور از حالت خطرناک و کنترل شیوع آن با طرح فاصله گذاری اجتماعی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و بازگشایی های تدریجی و پلکانی کسب و کارها، سه مرحله ای بود که تقریبا به جز در برخی مناطق، از آن مراحل عبور کرده ایم.


رئیس جمهور در این جلسه با تاکید بر اینکه ویروس کرونا ویروسی نوپدید و عالم‌گیر است و دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی باید همچنان تا رسیدن به نقطه ای اطمینان بخش، رعایت شوند، اظهار کرد: امیدواریم به تدریج و با سرعت همه کشور را به مرحله چهارم مهار کرونا برسانیم.


روحانی با تاکید بر اینکه "عده ای دنبال هراس افکنی هستند و این را نباید بپذیریم"،  تاکید کرد: مراقبت ها و احتیاط های بهداشتی کاملا باید رعایت شوند اما برخی می خواهند فضای روانی جامعه را ناامن کرده و یا اینگونه القاء کنند که وضعیت غیرقابل بازگشت است، درصورتی که چنین نیست.


 رئیس جمهور همچنین با تشریح مصوبات این جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: اماکن و صحن حرم ها  با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از بعد از عید فطر گشایش می‌یابد و درباره بازگشایی کل مساجد و پایان محدودیت برای فعالیت پاساژها، ظرف هفته جاری بررسی ها تکمیل و در جلسه شنبه آینده درباره آنها تصمیم گیری می شود.


روحانی اظهارداشت: از دهم خرداد همه کارمندان اداری البته با مراعات تمامی دستورالعمل ها از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ در محل کار خود حضور خواهند یافت .


رئیس جمهور همچنین اظهارداشت: چارچوب "شهید خدمت" مشخص و ابلاغ خواهد شد.


روحانی بازگشایی موزه ها و اماکن تاریخی از فردا با رعایت پروتکل های بهداشتی را از دیگر مصوبات این جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد.


رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود نیز با گرامیداشت سوم خرداد ۶۱؛ سالروز فتح خرمشهر گفت: سوم خرداد روزی مهم در تاریخ ملی و دفاع مقدس است و در این روز به یک توطئه عظیم استکبار جهانی علیه ملت ایران پایان داده شد.


| شناسه مطلب: 100543
کرونا عید فطرمطالب مرتبط

نظرات کاربران