بازگشایی حرم ابراهیمی پس از سه ماه تعطیلی بازگشایی حرم ابراهیمی پس از سه ماه تعطیلی بازگشایی حرم ابراهیمی پس از سه ماه تعطیلی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
بازگشایی حرم ابراهیمی پس از سه ماه تعطیلی بازگشایی حرم ابراهیمی پس از سه ماه تعطیلی بازگشایی حرم ابراهیمی پس از سه ماه تعطیلی بازگشایی حرم ابراهیمی پس از سه ماه تعطیلی بازگشایی حرم ابراهیمی پس از سه ماه تعطیلی

بازگشایی حرم ابراهیمی پس از سه ماه تعطیلی

حرم ابراهیمی شهر الخلیل و کلیسای المهد شهر بیت لحم در فلسطین، پس از ۳ ماه تعطیلی به دلیل شیوع کرونا، درهای خود را به روی نمازگزاران و عبادت‌کنندگان گشودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج،‌  دهها فلسطینی در میان تدابیر شدید امنیتی رژیم صهیونیستی، صبح روز سه‌شنبه (۶ خردادماه) نماز صبح را در حرم ابراهیمی شهر الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری اقامه کردند.
 «حفظی ابو سنینه» مدیر اوقاف استان الخلیل در این باره گفت: مسولان اسرائیلی با ادعای حفاظت از سلامتی نمازگزاران به دلیل بیماری بیماری کرونا، امروز اجازه دادند که ۵۰ نفر از نمازگزاران در حرم ابراهیمی نماز صبح به پا دارند.
وی افزود: نماز صبح امروز ۳ بار پشت سر هم اقامه شد تا عده دیگری از نمازگزاران نیز بتوانند وارد حرم شده و در نماز شرکت کنند.
همچنین کلیسای «المهد» در شهر بیت لحم واقع در جنوب کرانه باختری، دیروز در میان تدابیر شدید امنیتی، درهای خود را به روی مسیحیان گشود.
 «رولی معایعه» وزیر گردشگری و آثار باستانی فلسطین در این باره گفت: بازگشایی این کلیسا بارقه‌ای از امید برای مسیحیان ایجاد و آنان را به بازگشت به روزهای عادی زندگی امیدوار کرد، چرا که این کلیسا در گذشته میلیون‌ها عبادت‌کننده مسیحی و گردشگر را از سراسر جهان پذیرا بود.
کلیسای المهد یکی از شاخص‌ترین اماکن مقدس مسیحیان در سرزمین فلسطین است و مسیحیان معتقدند حضرت عیسی (ع) در این کلیسا متولد شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران