حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بازگشایی شد حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بازگشایی شد حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بازگشایی شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بازگشایی شد حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بازگشایی شد حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بازگشایی شد حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بازگشایی شد حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بازگشایی شد

حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بازگشایی شد

حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) پس از حدود سه ماه تعطیلی به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، از امروز پذیرای زائران بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج،  حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) که اواخر سال گذشته به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا بر روی زائران بسته شد، از امروز به روی زائران و مشتاقان حرم اهل بیت(ع) بازگشایی ‌شد.


در مدت تعطیلی حرم حضرت زینب (س)، بسیاری از عاشقان اهل بیت (ع) پشت در‌های بسته حرم به زیارت پرداخته و حتی احیای شب‌های قدر و مناجات‌خوانی در این شب‌های پرفضیلت را در جوار عمه سادات برگزار کردند.


حرم حضرت زینب (س) پس از سالروز وفات آن حضرت تعطیل شد و با وجود تعطیلی این مکان مقدس، پرچم‌های عزا همچنان در گوشه و کنار حرم به چشم می‌خورد که از امروز خادمان این آستان ضمن ضدعفونی حرم مقدس حضرت زینب (س)، پرچم‌های عزا را نیز باز کرده تا حرم پذیرای زائران شود.


حرم حضرت رقیه (س) نیز در این مدت به روی زائران بسته بود، اما با این وجود جشن میلاد ریحانةالحسین (س) در حرم آن حضرت با حضور خادمان این آستان برگزار و سفره سبزرنگی پهن شد و خادمان محتویات سفره را بین زائران پشت در‌های حرم تقسیم کردند.


اکنون با گذشت حدود سه ماه حرم‌های سوریه بازگشایی می‌شود و قرار است زائران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این اماکن مقدس حضور یابند. همچنین هفته گذشته پس از ماه‌ها نماز جمعه در مصلای حرم حضرت زینب (س) برگزار شد، اما در‌های ورودی به ضریح بسته بود.


بنابراین گزارش، حرم‌های حضرت رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و شاهچراغ (ع) نیز همزمان با تعطیلات عید سعید فطر به روی زائران باز شد که البته بخش منتهی به ضریح همچنان بسته است و زائران می‌توانند در صحن‌ها به زیارت بپردازند.


در عربستان نیز مسؤولان اجازه برپایی نماز جمعه را در تمام مساجد به جز مساجد مکه مکرمه و همچنین مسجدالحرام صادر کرده‌اند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران