اندونزی در حج امسال شرکت نمی کند اندونزی در حج امسال شرکت نمی کند اندونزی در حج امسال شرکت نمی کند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
اندونزی در حج امسال شرکت نمی کند اندونزی در حج امسال شرکت نمی کند اندونزی در حج امسال شرکت نمی کند اندونزی در حج امسال شرکت نمی کند اندونزی در حج امسال شرکت نمی کند

اندونزی در حج امسال شرکت نمی کند

در حالی‌که وضعیت برگزاری مراسم حج هنوز مشخص نشده، وزارت امور حج کشور اندونزی تائید کرد که امسال به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا در مراسم حج شرکت نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، رویترز نوشت: اندونزی به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان دنیا که هرساله صدها هزار زائر به مراسم حج اعزام می‌کند اعلام کرد به سبب ملاحظات بهداشتی و امنیتی امسال در این مراسم مذهبی حضور نخواهد داشت. 


مردم اندونزی بر اساس سیستم سهمیه‌بندی ناگزیرند به طور متوسط ۲۰ سال برای رفتن به مراسم حج منتظر بمانند و امسال قرار بود ۲۲۱ هزار نفر از این کشور برای انجام فریضه حج به عربستان سعودی سفر کنند.


«فاکرول راضی» وزیر امور حج اندونزی به صورت رسمی اعلام کرد تصمیم برای لغو حج امسال به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا و همچنین محدویت‌های سفری اتخاذ شده است. 


این در حالی است که وضعیت برگزاری مراسم حج و عمره که سالانه با حضور میلیون‌ها نفر از سراسر جهان برگزار می‌شود هنوز از سوی مسئولان عربستان سعودی مشخص نشده است.


| شناسه مطلب: 100733
اندونزی حج99مطالب مرتبط

نظرات کاربران