حضور زائران در مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی حضور زائران در مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی حضور زائران در مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
حضور زائران در مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی حضور زائران در مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی حضور زائران در مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی حضور زائران در مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی حضور زائران در مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی

حضور زائران در مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی

با گذشت بیش از 10 روز از بازگشایی مسجدالنبی (ص)، زائران همچنان با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک برای اقامه نماز به این مکان مقدس مشرف می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، متولیان حرمین شریفین پس از شیوع کرونا در عربستان، درهای مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) را بستند و زائران امکان تشرف به این اماکن مقدس را نداشتند و تنها کارکنان مسجدالحرام می‌توانستند برای اقامه نماز جماعت به خانه خدا مشرف شوند.


با درخواست‌های مکرر مردم و کاهش آمار ابتلا به کرونا در مدینه منوره، درهای مسجدالنبی (ص) از هشتم شوال به روی زائران باز شد و جمعی از عاشقان زیارت به حرم نبوی مشرف شدند.


 این روزها نیز ساعات اقامه نماز، مسجدالنبی (ص) بیش از هر زمانی شاهد حضور جمعیت است، به طوری که مردم برای اقامه نماز جماعت در حرم نبوی با استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی از ساعت‌ها قبل حضور می‌یابند.


قبل از ورود به حرم نبوی، کارکنان حرم وضعیت سلامت زائران را بررسی می‌کنند. به طوری که قبل از اذان صف‌های طولانی در ورودی‌های حرم تشکیل می‌شود و افراد پس از حضور، در موقعیت‌هایی که به وسیله خطوط قرمزی مشخص شده است تا زائران با رعایت فاصله اجتماعی به این مکان مقدس مشرف شوند، می‌نشینند. 


به ویژه برای نماز صبح که شبستان حرم نبوی مملو از جمعیت می‌شود و مسؤولان نیز بر رعایت فاصله نمازگزاران نظارت می‌کنند.


هنگام نماز ظهر نیز با وجود گرمای هوا در مدینه منوره، جمعی از زائران برای اقامه نماز حضور می‌یابند و سقف‌های متحرک در مدینه منوره برای ایجاد سایه باز می‌شود تا زائران به راحتی بتوانند به زیارت پرداخته و نمازشان را اقامه کنند.


حرم نبوی با دستور متولیان حرمین شریفین پس از اقامه نماز صبح بسته می‌شود و تا نیم ساعت قبل از اذان ظهر، تنها زائران امکان تشرف در فضای روز باز را دارند و حرم نبوی تا حدود ساعت ۲۲ به روی زائران باز است.


| شناسه مطلب: 100836
مسجدالنبی کرونامطالب مرتبط

نظرات کاربران