نماز جمعه در مسجدالحرام برگزار شد نماز جمعه در مسجدالحرام برگزار شد نماز جمعه در مسجدالحرام برگزار شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
نماز جمعه در مسجدالحرام برگزار شد نماز جمعه در مسجدالحرام برگزار شد نماز جمعه در مسجدالحرام برگزار شد نماز جمعه در مسجدالحرام برگزار شد نماز جمعه در مسجدالحرام برگزار شد

نماز جمعه در مسجدالحرام برگزار شد

نماز جمعه روز گذشته مسجدالحرام فقط با حضور کارمندان آن مسجد و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، نماز جمعه روز گذشته مسجدالحرام بدون حضور زائران و مردم مکه و فقط با حضور کارمندان آن مسجد و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.


خطیب نماز جمعه این هفته مسجدالحرام عبدالله بن عواد الجهنی بود که به استناد آیات قرآن، تقوی را مهمترین عامل رشد زندگی بشریت دانست.


بنابراین گزارش،  متولیان مسجدالحرام اطراف خانه خدا و محل طواف زائران را روز گذشته ضدعفونی کردند.
با وجود اینکه مسجدالحرام همچنان بر روی زائران بسته است و مردم نمی‌توانند به طواف خانه خدا بپردازند، متولیان حرم و مسجدالحرام هر روز با حضور در این مکان مقدس به ویژه شب‌ها به زیارت و طواف کعبه می‌پردازند.
بر همین اساس، متولیان حرم به منظور ضدعفونی محل تردد افراد، اقدام به پاکسازی مطاف کردند که این عملیات حدود ۳ ساعت به طول انجامید.


گفتنی است، پس از شناسایی نخسیتن مورد ابتلا به ویروس کرونا در عربستان، دولت این کشور  اقداماتی همچون اجرای محدودیت‌ در سفر، قرنطینه دو ماهه در داخل کشور و لغو مراسمات مسجدالحرام و مسجدالنبی را اجرا کرد.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران