زنجیره انسانی مردم غزه در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری زنجیره انسانی مردم غزه در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری زنجیره انسانی مردم غزه در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
زنجیره انسانی مردم غزه در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری زنجیره انسانی مردم غزه در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری زنجیره انسانی مردم غزه در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری زنجیره انسانی مردم غزه در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری زنجیره انسانی مردم غزه در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری

زنجیره انسانی مردم غزه در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری

صدها فلسطینی ساکن نوار غزه با تشکیل زنجیره انسانی، مخالفت خود را با طرح اشغال کرانه باختری اعلام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، صدها فلسطینی ساکن نوار غزه بنا به دعوت کمیته «القوی الوطنیة و الاسلامیة» (گروه‌های ملی و اسلامی) روز شنبه(7 تیرماه) در شهر رفح در جنوب نوار غزه زنجیره انسانی تشکیل داده و مخالفت خود با طرح اشغال کرانه باختری را اعلام کردند.
شرکت‌کنندگان در این تجمع پرچم‌‌های فلسطین و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «با وحدت طرح الحاق را شکست می‌دهیم»، «فلسطین از دریا تا رود از آن ماست».
طبق گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، «جمعه الغول» هماهنگ‌کننده کمیته مذکور در این باره گفت که طرح الحاق به منزله جرقه‌ای است که منطقه را شعله‌ور خواهد کرد و ما را به سمت ترسیم یک نقشه مبارزه‌ای جدید علیه اشغالگری سوق خواهد داد.
الغول افزود که رویارویی فراگیر با رژیم اشغالگر و مقابله با طرح الحاق یک گزینه ملی و مردمی است.
وی بر پایبندی گروه‌های فلسطینی به وحدت ملی برای مقابله با این طرح صهیونیستی تأکید کرد و امت‌های عربی و اسلامی را به مسئولیت‌پذیری کامل و ارائه حمایت سیاسی، حقوقی، مادی و مردمی به فلسطینیان فراخواند.
رژیم صهیونیستی تصمیم دارد بخش‌های وسیعی از کرانه باختری را به اشغال خود درآورد در حالی که این طرح با مخالفت‌هایی در سطح بین‌الملل مواجه شده است.
گزارش‌های فلسطینی نشان می‌دهد که طرح رژیم صهیونیستی شامل الحاق بیش از ۳۰ درصد مساحت کرانه باختری است.
فلسطینیان در مخالفت با این طرح صهیونیستی تظاهرات‌های مردمی در کرانه باختری و غزه برگزار می‌کنند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران