عقب نشینی نتانیاهو از الحاق دره اردن به سرزمین های اشغالی

وزیر پیشین دادگستری رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نتانیاهو از بخشی از طرح الحاق کرانه باختری عقب نشینی کرده و دیگر به دنبال الحاق دره رود اردن نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، «آیلت شاکد»، وزیر پیشین دادگستری رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نتانیاهو از بخشی از طرح خود برای الحاق کرانه باختری عقب نشینی کرده است.
این مقام صهیونیستی در این ارتباط گفت: نتانیاهو در برابر فشار کشورهای عربی و همچنین شرکای خود در کابینه عقب نشینی کرده و طرح اشغال کرانه باختری را کوچک‌تر کرده است.
شاکد با اعلام اینکه اطلاعات محرمانه‌ای را به دست آورده، افزود: طرحی که قرار است از سوی نتانیاهو اجرا شود، دیگر شامل الحاق دره اردن نمی‌شود.
به گفته وزیر سابق دادگستری رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در برابر فشار اعراب و ائتلاف آبی‌وسفید تسلیم شده و از اشغال دره اردن دست کشیده است.
رژیم صهیونیستی قصد دارد به زودی بیش از ۳۰% از مساحت کرانه باختری را به اراضی اشغالی خود، ملحق کند؛ اقدام تجاوزگرانه‌ای که مورد انتقاد شمار زیادی از کشورها قرار گرفته است.
در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.
برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای این تصمیم، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران