کمک ۳۵۸ میلیون تومانی محلات به عتبات عالیات کمک ۳۵۸ میلیون تومانی محلات به عتبات عالیات کمک ۳۵۸ میلیون تومانی محلات به عتبات عالیات بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
کمک ۳۵۸ میلیون تومانی محلات به عتبات عالیات کمک ۳۵۸ میلیون تومانی محلات به عتبات عالیات کمک ۳۵۸ میلیون تومانی محلات به عتبات عالیات کمک ۳۵۸ میلیون تومانی محلات به عتبات عالیات کمک ۳۵۸ میلیون تومانی محلات به عتبات عالیات

کمک ۳۵۸ میلیون تومانی محلات به عتبات عالیات

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات محلات از جمع‌آوری ۳۵۸ میلیون تومان به صورت نقدی در سال ۹۸ در این شهرستان خبرداد و گفت: ۷۸ متر از صحن حضرت زینب(س) توسط مردم و خیرین محلاتی خریداری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات محلات ، در تشریح اقدامات این ستاد به ساخت صحن حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: این پروژه بزرگترین پروژه در جهان اسلام است و ستاد بازسازی عتبات این شهرستان امسال برای چهارمین سال متوالی توانست رتبه اول ستادهای بازسازی عتبات استانی را کسب کند.


وی تصریح کرد: با توجه به تجمع عظیم زائران به‌ویژه در ماه محرم در کربلا، ستاد عتبات عالیات تصمیم گرفت صحن حضرت زینب(س) را از خیمه‌گاه تا قتلگاه احداث کند، پس از این تصمیم اقدامات ملی جمع‌آوری برای شروع عملیات احداث آغاز شد و نیروی انسانی و مصالح این صحن همچون صحن حضرت زهرا(س) از ایران ارسال می‌شود.


نجفی با اشاره به اینکه ستاد عتبات عالیات مردمی است و باید مردمی بماند، اضافه کرد: این ستاد مسئولیت تأمین هریک از ملزومات ساخت‌و‌ساز بازسازی صحن حضرت زینب(س) را به استانی واگذار کرده است که تأمین سیمان این صحن، سهم استان مرکزی است؛ ازاین رو طرحی تحت عنوان «هر ایرانی، یک کیسه سیمان» در استان و شهرستان‌ها اجرا شد.


وی ادامه داد: جمع‌آوری بالغ بر ۳۵۸ میلیون تومان به صورت نقدی در سال ۹۸ از جمله اقدامات انجام شده در محلات است. همچنین ۷۸ متر از صحن حضرت زینب (س) نیز توسط مردم و خیرین محلاتی خریداری شده است. ۶۵۰ تن سیمان در سال گذشته و ۲۴ بونکر سیمان نیز در سه ماهه نخست امسال از کارخانه سیمان ایران خریداری و به کربلا ارسال شده است. 


نجفی به ورود ستاد بازسازی عتبات عالیات محلات در پیشگیری از شیوع کرونا هم اشاره کرد و افزود: این ستاد در ایام شیوع کرونا و در بازه ۲۲ اسفند تا ۳۰ فروردین ماه، ۴۰ هزار دستکش، ۸ هزار ماسک، یک هزار لیتر الکل، مواد غذایی و سبد کالا از طریق تهران تهیه و بین نیازمندان توزیع کرد. همچنین در رزمایش کمک مؤمنانه ستاد بازسازی عتبات این شهرستان بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان از طریق خیرین جمع‌آوری کرد و به ستاد مرکزی این رزمایش تحویل داد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران