بازنگری در برنامه های معاونت فرهنگی بعثه در فرصت تعطیلی حج بازنگری در برنامه های معاونت فرهنگی بعثه در فرصت تعطیلی حج بازنگری در برنامه های معاونت فرهنگی بعثه در فرصت تعطیلی حج بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
بازنگری در برنامه های معاونت فرهنگی بعثه در فرصت تعطیلی حج بازنگری در برنامه های معاونت فرهنگی بعثه در فرصت تعطیلی حج بازنگری در برنامه های معاونت فرهنگی بعثه در فرصت تعطیلی حج بازنگری در برنامه های معاونت فرهنگی بعثه در فرصت تعطیلی حج بازنگری در برنامه های معاونت فرهنگی بعثه در فرصت تعطیلی حج

بازنگری در برنامه های معاونت فرهنگی بعثه در فرصت تعطیلی حج

درنشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت تاکید شد که برنامه های معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در فرصت بدست آمده از تعطیلی حج مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در این نشست که امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری اعلام کرد: این اقدام با هدف تغییر در فرآیند جذب روحانیون حج، عمره و عتبات، جوان سازی بدنه روحانیون با تغییر اساسی در شرایط و نحوه اعزام ها، بررسی فرآیند تبدیل وضعیت و تغییرات درسرفصل های آموزشی خادمان فرهنگی درحج ، عتبات و روایتگری صورت می گیرد.


وی افزود: حفظ ارتباط با زائران قبل، حین و بعد از سفر، آموزش متمرکز زائران عتبات، آموزش معرفتی، مناسکی و اماکن برای خادمان مجموعه ها، کاروان ها و عوامل اجرایی، تهیه بانک شعر برای مداحان و روحانیون و تدوین و تولید سوژه سخن برای روحانیون و مداحان از دیگر محورهایی است که در دستور کار برنامه های این معاونت قرار گرفته است.


در این جلسه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اهمیت استفاده از ابزارها و امکانات روز در حوزه آموزش را یادآور شد و برلزوم هماهنگی میان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در اجرای این برنامه ها تاکید کرد.


آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت هم با توجه به وضعیت ناشی از شیوع کرونا تصریح کرد: ایجاد ساختاری که به تقویت فضای مجازی و ماندگاری بیشتر برنامه ها واقدامات صورت گرفته منجر شود، ضرورت دارد.


برپایه این گزارش، درادامه این جلسه آقای دکتر سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت از اقدامات صورت گرفته در حوزه پزشکی حج 99 گزارش داد و استراتژی فعالیت های این مرکز با توجه به شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.


وی با اشاره به اقدامات این مرکز برای حج 1400 گفت: دستورالعمل های بهداشتی در حوزه های مختلف تدوین و درحال نهایی شدن است.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت خواست در راستای تعامل با دیگر کشورهای اسلامی و همسایگان این دستورالعمل ها ترجمه و برای استفاده در اختیار آنها قرار گیرد.


حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین در ابتدای این جلسه طی سخنانی به فرارسیدن سالروز پیروزی پیامبر گرامی اسلام(ص) در مقابل یهودیان بنی قریظه اشاره کرد و به بیان خیانتها، کارشکنی ها، توطئه چینی های مکرر و پیمان شکنی یهودیان در برخورد با رسول گرامی اسلام پرداخت و گفت: یهودیان حتی نقشه ترور پیامبر را طراحی کرده بودند چرا که قصد داشتند اسلام را در نطفه نابود کنند.


وی افزود: یهودیان بنی قینقاع، بنی نضیر و بنی قریظه آشکارا در مقابل اسلام ایستادند به طوری که هر پیروزی که پیامبر و مسلمانان بدست می آرودند حتما شرارتی را از ناحیه یهودیان متحمل میشدند.


وی اضافه کرد: بعد از پیروزی پیامبر در بدر، توطئه بنی قینقاع و پس از احد و حمراءالاسد، طرح بنی نضیر برای ترور نبی خاتم صلی الله علیه و اله و در آستانه پیروزی غزوه احزاب، توطئه بنی قریظه را شاهد هستیم.


حجت‌الاسلام والمسلمین نواب ریشه آتش افروزی های یهودیان را خودخواهی، تمامیت خواهی و به حساب نیاوردن دیگران دانست و گفت: ریشه نژاد پرستی در تفکر یهودیان بوده و امروز نیز صهیونیست ها با همین روحیه خود را برتر از دیگران می دانند


نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت با اشاره به آیات 44 و45 سوره مائده تصریح کرد: اسلام بر تفکرنژاد پرستی  خط بطلان کشید و تاکید کرد که همه انسان ها برابرند.


وی افزود: درآن زمان یهودیان درمقابل موفقیت های پیامبر دست به توطئه می زدند و امروز نیز صهیونیست ها با مشاهده موفقیت های جمهوری اسلامی ایران علیه اسلام، مردم و کشور عزیزمان توطئه چینی می کنند، امروز جامعه جهانی از ستم صهیونیستها و استکبار جهانی نمی تواند نفس بکشد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران