بزرگترین دروازه ورودی در مسجدالحرام ساخته می‌شود بزرگترین دروازه ورودی در مسجدالحرام ساخته می‌شود بزرگترین دروازه ورودی در مسجدالحرام ساخته می‌شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
بزرگترین دروازه ورودی در مسجدالحرام ساخته می‌شود بزرگترین دروازه ورودی در مسجدالحرام ساخته می‌شود بزرگترین دروازه ورودی در مسجدالحرام ساخته می‌شود بزرگترین دروازه ورودی در مسجدالحرام ساخته می‌شود بزرگترین دروازه ورودی در مسجدالحرام ساخته می‌شود

بزرگترین دروازه ورودی در مسجدالحرام ساخته می‌شود

رئیس کمیته املاک و مستغلات اتاق بازرگانی مکه از ادامه امور عمرانی توسعه دروازه «ملک عبدالعزیز» به عنوان بزرگترین دروازه ورودی مسجدالحرام خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، «روسیا الیوم»، انس صیرفی، رئیس کمیته املاک و مستغلات اتاق بازرگانی مکه، با بیان اینکه این دروازه از ضلع جنوبی مسجدالحرام مستقیماً به کعبه راه دارد، اظهار کرد: حدود ۵۰ متر از محل قدیمی این دروازه به سمت خارج تغییر مکان داده شده است.


وی افزود: برای ساخت این دروازه از جدیدترین فناوری‌ها و طراحی‌ها استفاده شده و طول دروازه در شکل جدید آن ۵۱ متر و قوس‌ها حدود ۲۰ متر افزایش می‌یابد و ارتفاع یک مناره آن نیز به ۱۳۷ متر می‌رسد.


این دروازه یکی از مهمترین پروژه‌های توسعه مسجدالحرام به شمار می‌آید و بخش‌های تکمیل‌‌شده نمای جدید این دروازه رونمایی شده است.


| شناسه مطلب: 101449

نام منبع: ایکنامسجدالحراممطالب مرتبط

نظرات کاربران