ممنوعیت ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) ممنوعیت ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) ممنوعیت ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
ممنوعیت ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) ممنوعیت ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) ممنوعیت ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) ممنوعیت ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) ممنوعیت ورود کودکان به مسجدالنبی (ص)

ممنوعیت ورود کودکان به مسجدالنبی (ص)

با شیوع کرونا و به منظور حفظ سلامت زائران، ورود کودکان به حرم نبوی از امروز تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، شیوع کرونا از اواخر سال گذشته در عربستان موجب تعطیلی مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) شد که با تصمیم مسؤولان سعوی، مسجدالنبی (ص) پس از ۷۲ روز تعطیلی، آماده پذیرش زائران با اعمال محدودیت زمانی شد.

بر همین اساس، درهای حرم نبوی هنگام برپایی نماز جماعت به روی زائران باز شد و سلامت زائران قبل از ورود به مسجدالنبی (ص) توسط متولیان حرم سنجیده می‌شد که این روند نیز همچنان ادامه دارد، تا جایی که در برخی ساعات صف‌های طولانی در ورودی‌های مسجد نبوی تشکیل می‌شود.

اکنون در آستانه برپایی مناسک حج و آماده‌سازی مدینه منوره برای حضور زائران خانه خدا که بر اساس تصمیم سعودی‌ها ممکن است بعد از اتمام مناسک حج تمتع به مدینه منوره مشرف شوند، مسؤولان حرم نبوی تصمیم به ایجاد محدودیت‌های بیشتر به منظور حفظ سلامت زائران کردند.

به طوری که بر اساس اطلاعیه جدید متولیان حرم نبوی، ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) از امروز تا اطلاع ثانوی برای حفظ سلامت آنها و جلوگیری از شیوع کرونا ممنوع شد. 

بر همین اساس، کودکان زیر ۱۲ سال از امروز امکان تشرف به حرم نبوی را ندارند و تمام زائران نیز همچون گذشته باید با استفاده از ماسک و همراه داشتن مهر و سجاده شخصی برای اقامه نماز جماعت و زیارت به مسجدالنبی (ص) مشرف شوند.


| شناسه مطلب: 101616
مسجدالنبیمطالب مرتبط

نظرات کاربران