نظافت مسجدالحرام پس از طواف حجاج+ عکس نظافت مسجدالحرام پس از طواف حجاج+ عکس نظافت مسجدالحرام پس از طواف حجاج+ عکس بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
نظافت مسجدالحرام پس از طواف حجاج+ عکس نظافت مسجدالحرام پس از طواف حجاج+ عکس نظافت مسجدالحرام پس از طواف حجاج+ عکس نظافت مسجدالحرام پس از طواف حجاج+ عکس نظافت مسجدالحرام پس از طواف حجاج+ عکس

نظافت مسجدالحرام پس از طواف حجاج+ عکس

تولیت امور مسجدالحرام پس از پایان طواف حجاج بیت‌الله الحرام در حج امسال به ضدعفونی مسجدالحرام و صحن کعبه اقدام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، این اقدام پس از انجام طواف حج انجام و هدف از آن حفظ سلامت زائران و کارکنان بیت‌الله الحرام با توجه به شیوع کرونا اعلام شد.


پیش از این نیز تولیت امور مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) عملیات ضدعفونی و پاکسازی مسجدالحرام را انجام داده بود و ۳۵۰۰ تن از کارکنان این مکان، بخش‌های مختلف آن را ضدعفونی کردند.


این عملیات شامل شستشوی مسجدالحرام و شستشوی صحن کعبه و صحن‌ها و بخش‌های خارجی مسجد بود و از انواع عطرها و بخورهای محافظ محیط زیست نیز برای معطرکردن فضای این مسجد استفاده شد.


تولیت امور مسجدالحرام همچنین روزانه ۲۴۰۰ لیتر از مواد ضدعفونی کننده برای پاکسازی این مسجد به کار می‌برد که ۱۵۰۰ لیتر از آن مواد ضدعفونی کننده سطوح و ۹۰۰ لیتر نیز مخصوص ضدعفونی دست است.


روزانه بیش از ۱۰۵۰ لیتر از مواد معطر نیز برای معطرسازی فضای بیت‌الله الحرام و فرش‌های این مسجد استفاده می‌شود.


 


 


| شناسه مطلب: 101797
حج99 مسجدالحراممطالب مرتبط

نظرات کاربران