پذیرش زائر کربلا در عاشورا ممنوع شد پذیرش زائر کربلا در عاشورا ممنوع شد پذیرش زائر کربلا در عاشورا ممنوع شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
پذیرش زائر کربلا در عاشورا ممنوع شد پذیرش زائر کربلا در عاشورا ممنوع شد پذیرش زائر کربلا در عاشورا ممنوع شد پذیرش زائر کربلا در عاشورا ممنوع شد پذیرش زائر کربلا در عاشورا ممنوع شد

پذیرش زائر کربلا در عاشورا ممنوع شد

با شیوع کرونا در عراق، استاندار کربلا از نپذیرفتن زائر داخلی و‌ خارجی در این شهر در دهه اول محرم و به ویژه عاشورای حسینی، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در روزهای اخیر شیوع ویروس کرونا در عراق موجب‌ نگرانی مسؤولان این کشور شده است، تا جایی که برخی از شهرهای این کشور همچنان قرنطینه هستند.
بر همین اساس، استاندار کربلا نیز پس از اعمال محدودیت از روز عرفه تا عید غدیر و ممنوعیت تردد در این ایام برای ورود و ‌خروج زائران، اکنون با نزدیک شدن به ایام محرم از زائران حسینی خواسته است تا برای زیارت اباعبدالله الحسین(ع) در دهه اول محرم برنامه‌ریزی نکنند.
به گفته استاندار کربلا، دهه اول محرم و به ویژه تاسوعا و‌عاشورای حسینی امکان پذیرش زائر داخلی و‌همچنین خارجی در این شهر وجود ندارد.
این تصمیم استاندار کربلا پس از استفتای آیت‌الله سیستانی مرجعیت شیعه مبنی بر کاهش تجمعات برای جلوگیری از شیوع کرونا و ترغیب افراد به استفاده از فضای مجازی و تلویزیون برای عزاداری محرم صورت گرفته است.
با این تصمیم استاندار کربلا، نه تنها ایرانیان و زائران سایر کشورها، ‌بلکه مشتاقان زیارت حسینی از شهرهای مختلف عراق هم امکان تشرف به کربلا و زیارت سیدالشهدا (ع) را در دهه اول محرم ندارند.
با توجه به وضعیت موجود و تصمیم متولیان عراقی، در صورت ادامه فراگیری کرونا در عراق و به ویژه کربلا، به نظر می‌رسد برپایی اربعین حسینی نیز امسال متفاوت از سال‌های گذشته صورت گیرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران