«قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید «قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید «قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
«قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید «قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید «قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید «قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید «قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید

«قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید

«قصه کربلا» برش‌هایی از زندگانی امام حسین(ع) از آغاز تا پرواز، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، «قصه کربلا» برش‌هایی از زندگانی امام حسین(ع) از آغاز تا پرواز، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.


بر اساس این گزارش،‌ «قصه کربلا» کاری متفاوت در حوزه داستان‌نویسی معاصر درباره واقعه عاشوراست که با گزینش وقایع تاثیرگذار از رویداد بزرگ تاریخ شیعه به روایت گوشه‌هایی از آن واقعه پرداخته است.


قبلا این کتاب از سوی انتشارات عماد منتشر شده بود، اما مهدی قزلی حدود یک‌سال روی کتاب کار کرد و مجددا آن را با ویرایشی جدید و صفحه آرایی تازه با ادبیات غنی‌تری در اختیار انتشارات شهید کاظمی قرار داد.

قبل از پرداختن به ویژگی‌های این اثر عاشورایی یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که اصولاً حادثه کربلا یکی از وقایع فراموش‌نشدنی تاریخ شیعه است که با گذشت قرن‌های متمادی هنوز هم تازگی دارد و هر شنونده‌ای را در هر گوشه‌ای از کره خاکی که باشد تحت تاثیر قرار می‌دهد.


در حادثه کربلا اتفاقات ناگواری به وقوع پیوست که هنوز هم بسیاری از مفسران تاریخی از تحلیل جامع آن عاجزند و هر بار فقط گوشه‌هایی از آن واقعه بزرگ بررسی و تجزیه و تحلیل می‌شود.


اندیشمندان و ارادتمندان آن حضرت در طول سال‌های متمادی که از وقوع آن واقعه دردناک می‌گذرد، همواره کوشیده‌اند محملی بیابند که پیام آن حادثه عظیم را به ساده‌ترین زبان ممکن به گوش شنوندگان در اعصار مختلف برسانند. در این میان، تالیف کتاب‌هایی با موضوع عاشورا و رویدادهای پیرامونی آن که بتواند با مخاطبان عصر خود ارتباط تنگاتنگی برقرار کند، از جمله دغدغه‌های اصلی نویسندگان هر عصری بوده که خوشبختانه تابه‌حال در این زمینه کتاب‌های متعددی تالیف و به چاپ رسیده است.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران