مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود

مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود

مرحله دوم وجه ثبت نام از زائرانی که قرار بود برای حج تمتع 99 به سرزمین وحی اعزام شوند، جهت خرید ارز دریافت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، درنشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت تشکیل شد رئیس سازمان حج و زیارت دراین باره اظهارداشت: برای خرید باقیمانده ارز تخصیص یافته به زائران حج  تمتع 99 و واریزمبلغ ریالی آن به حساب بانک مرکزی، مرحله دوم وجه ثبت نام از زائران دریافت می شود.


گفتنی است با توجه به موافقت هیئت دولت، ارز اختصاص یافته برای زائران حج 99 به صورت سپرده برای حج سال آینده حفظ خواهد شد.


درادامه این جلسه آقای قربان میرزایی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از مجموع پرداخت های زائران درمرحله اول و واریز مبلغ آن به حساب بانک مرکزی گزارش داد و گفت: زائرانی که قسط اول را واریز نمودند باید با درنظر داشتن درجه کاروانی که انتخاب و نام نویسی کرده اند مبلغ باقیمانده را بعنوان قسط دوم و به صورت علی الحساب بپردازند.


در این جلسه نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت با توجه به نرخ ارز خریداری شده از بانک مرکزی، خواستاراطلاع رسانی دقیق دراین زمینه برای حفظ حقوق زائران حج پیش رو شد و تاکید کرد: این اقدام درشرایط کنونی به تثبیت هزینه ارزی سفر آنان درحج آینده منجر خواهد شد.


آقای علی رضا رشیدیان نیز از اطلاع رسانی دراین خصوص درگفتگوی رسانه ای خبر داد و به زائرانی که قسط اول هزینه ثبت نام در کاروان را پرداخته اند، توصیه کرد که قسط دوم را جهت تکمیل خرید ارز مورد نیاز سفر  واریز کنند.


رئیس سازمان حج و زیارت افزود: درصورتی که امکان ثبت نام از زائران جدید برای حج آینده فراهم شود، هزینه خرید ارز را باید به نرخی که تصویب خواهد شد، بپردازند.


برپایه این گزارش، درآغاز این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت با تبریک سالروز میلاد با سعادت امام کاظم (ع)، اظهارداشت: هر کدام از ائمه معصوم (علیهم السلام) درشرایط زمانی خود نقشی را که مورد انتظار بود ایفاء کردند.


وی به ارائه بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی - مبارزاتی ائمه معصومین (علیهم السلام) درکتاب انسان دویست و پنجاه ساله اشاره کرد و گفت: این کتاب تاریخ زندگی ائمه را با توجه به بستر تاریخی دوره مربوط و در راستای هدفی که همه این بزرگواران دنبال می کردند، ارایه می دهد.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به خلفای معاصر امام کاظم (ع)، افزود: دوران زندگانی موسی بن جعفر تماماً درعصر عباسیان گذشت و یکی از چالش های عصر امامت ایشان؛ رشد شبهات بود.


وی تصریح کرد: هدف از این اقدام شبهه افکنی ، ایجاد بحث های انحرافی ، مشغول کردن مردم، خرید زمان و پیشبرد برنامه هایشان از غفلت جامعه بود و امام کاظم و فرزند بزرگوارشان امام رضا(علیهما السلام) با تمسک بر آیات قرآن و آموزه های اسلامی به مقابله پرداخته و به نیاز واقعی جامعه پاسخ می دادند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران