حمله داعش به مرقد «ابراهیم بن‌مالک» حمله داعش به مرقد «ابراهیم بن‌مالک» حمله داعش به مرقد «ابراهیم بن‌مالک» بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
حمله داعش به مرقد «ابراهیم بن‌مالک» حمله داعش به مرقد «ابراهیم بن‌مالک» حمله داعش به مرقد «ابراهیم بن‌مالک» حمله داعش به مرقد «ابراهیم بن‌مالک» حمله داعش به مرقد «ابراهیم بن‌مالک»

حمله داعش به مرقد «ابراهیم بن‌مالک»

در حمله گروهک تروریستی داعش به مرقد ابراهیم بن مالک در ناحیه الدجیل در استان صلاح‌الدین عراق دست کم یک نفر شهید و یک نفر دیگر مجروح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، پایگاه خبری صابرین نیوز از حمله گروهک تروریستی داعش به مرقد شیخ ابراهیم بن مالک در ناحیه الدجیل در استان صلاح‌الدین عراق خبر داد.


بر اساس گزارش این پایگاه خبری، گروهک تروریستی داعش با یک بمب مرقد ابراهیم بن مالک را هدف قرار داد که طی آن دست کم یک نفر شهید و یک نفر دیگر نیز مجروح شد.


رزمندان الحشد الشعبی عراق به همراه نیروهای ارتش در استان صلاح‌الدین با این حمله داعش مقابله کرده و باعث فرار تروریست‌های این گروهک شدند.


مرقد ابراهیم بن مالک اشتر، در جنوب شهر دجیل، نزدیک جاده قدیم بغداد - سامرا واقع است و از زیارتگاه‌های مشهور شیعیان در استان صلاح‌الدین، به شمار می‌آید.


ابراهیم بن مالک در سال 72 ه.ق در جنگ با مروانیان به شهادت رسید و در همان محل، بارگاهی برای وی ساخته شد.


این مقبره در سال 2007 میلادی بر اثر انفجار به دست گروه‌های تروریستی تخریب اما در سال 2010 میلادی بطور کامل بازسازی شد. ضریح جدید این مقبره توسط هنرمندان ایرانی ساخته شده است.


| شناسه مطلب: 102132
سامرا عراق داعشمطالب مرتبط

نظرات کاربران