حضرت علی اکبر، شبیه‌ترین فرد به رسول خدا بود حضرت علی اکبر، شبیه‌ترین فرد به رسول خدا بود حضرت علی اکبر، شبیه‌ترین فرد به رسول خدا بود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
حضرت علی اکبر، شبیه‌ترین فرد به رسول خدا بود حضرت علی اکبر، شبیه‌ترین فرد به رسول خدا بود حضرت علی اکبر، شبیه‌ترین فرد به رسول خدا بود حضرت علی اکبر، شبیه‌ترین فرد به رسول خدا بود حضرت علی اکبر، شبیه‌ترین فرد به رسول خدا بود

حضرت علی اکبر، شبیه‌ترین فرد به رسول خدا بود

امام حسین (ع)، حضرت علی اکبر را شبیه‌ترین مردم به رسول خدا (ص) از نظر قیافه ظاهری، اخلاق و سخن گفتن معرفی کرده و از او نقل شده است هنگامی که ما مشتاق دیدن پیامبر می‌شدیم، به چهره علی اکبر نگاه می‌کردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، علی بن حسین بن علی بن ابی‌طالب (سال ۳۳ قمری-سال ۶۱ قمری) مشهور به علی‌اکبر فرزند امام حسین(ع) و از شهدای بنی‌هاشم در روز عاشورا بود. امام حسین(ع) او را شبیه‌ترین مردم به پیامبر اسلام معرفی کرده و فرموده اند که هر وقت مشتاق دیدن پیامبر(ص) می‌شدیم به او نگاه می‌کردیم.


  


علی اکبر در روز عاشورا نخستین فردی از بنی‌هاشم بود که به شهادت رسید، پدرش بر بالای جنازه او حاضر شد و قاتلان او را نفرین کرد. علی اکبر در پایین پای پدر دفن است و قبر او داخل ضریح امام حسین قرار دارد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران