عراق زائر خارجی نمی پذیرد عراق زائر خارجی نمی پذیرد عراق زائر خارجی نمی پذیرد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
عراق زائر خارجی نمی پذیرد عراق زائر خارجی نمی پذیرد عراق زائر خارجی نمی پذیرد عراق زائر خارجی نمی پذیرد عراق زائر خارجی نمی پذیرد

عراق زائر خارجی نمی پذیرد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تاکید کرد: پرونده اربعین در عراق بسته شده است و این کشور به هیچ زائر خارجی از جمله ایرانی اجازه ورود به عراق برای حضور در آیین اربعین را نمی دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، ایرج مسجدی در مصاحبه  با ایرنا گفت: فیلم مصاحبه ای از استاندار کربلا در فضای مجازی و برخی رسانه های کشور منتشر شد که از سخنان وی سوء برداشت شده است.
وی اظهار کرد: «نصیف الخطابی»، استاندار کربلا در این مصاحبه گفته بود که امیدوار است ویروس کرونا از جامعه بشری رخت بربندد تا همه عاشقان امام حسین (ع) و اربعین بتوانند به زیارت اماکن مقدس در عراق مشرف شوند و اینجانب در خدمت آنان باشم.
سفیر ایران در بغداد تاکید کرد که دولت مرکزی عراق با توجه به بحران همه گیر کرونا به ما اعلام کرده است که به هیچ وجه اجازه ورود زائرین اربعین از ایران و دیگر کشورهای خارجی را نمی دهد و در عمل این به معنای آن است که پرونده اربعین 99 و ورود زائر خارجی به این کشور بسته شده است.          
وی گفت: دولت عراق مدت هاست که این تصمیم را اعلام کرده است و به هیچ عنوان اجازه ورود زائر خارجی اربعین به کشور را نمی دهد.
مسجدی ادامه داد که سفارت جمهوری اسلامی ایران جزو ستاد اربعین در کشور عراق است و هیچ تردیدی در برگزار نشدن اربعین برای زائران خارجی از جمله ایرانی ها وجود ندارد.
وی یادآور شد که از ماهها پیش در رایزنی و برگزاری نشست های مختلف با مقامات عراقی پیگیر وضعیت آیین اربعین بودیم و حتی اگر هم استاندار یا مسوول محلی یک موضوعی را مطرح کند، سندیت ندارد و به هیچ وجه قابل اجرا نخواهد بود.


| شناسه مطلب: 102408
اربعین کربلا عراقمطالب مرتبط

نظرات کاربران