بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی عراق با ایران بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی عراق با ایران بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی عراق با ایران بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی عراق با ایران بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی عراق با ایران بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی عراق با ایران بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی عراق با ایران بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی عراق با ایران

بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی عراق با ایران

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شامگاه جمعه از گذرگاه مرزی باشماق در مرز ایران و عراق بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از پایگاه خبری "افق نیوز"، مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان و استان سلیمانیه عراق یکی از مهمترین مرزهای زمینی ایران با کردستان عراق به شمار می‌آید که در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.


الکاظمی در این سفر با روند فعالیت ها در این گذرگاه مرزی آشنا شد.


در اطلاعیه دفتر نخست وزیری عراق که در اختیار شفق نیوز قرار گرفت آمده است، الکاظمی در جریان سیستم مالیاتی و گمرکی این گذرگاه قرار گرفت.


در این بازدید مسئولان حاضر برای توسعه این گذرگاه به منظور افزایش درآمد و گسترش  فعالیت تجاری پیشنهادهایی به الکاظمی ارائه کردند.


دیدار الکاظمی از گذرگاه باشماق در سفر وی به اقلیم کردستان صورت گرفت که نخستین سفر او از زمان نخست وزیری‌اش از ماه می گذشته است.


سفر الکاظمی شامل استان‌های اربیل، دهوک، سلیمانیه و حلبچه در اقلیم کردستان می‌شد.


مذاکرات الکاظمی با رهبران و مسئولان اقلیم کردستان با هدف حل اختلافات و مسائل موجود میان اربیل و بغداد و آماده سازی برای انتخابات زودهنگام در این کشور انجام گرفت.


انتخابات عراق قرار است ششم ژوئن ۲۰۲۱ میلادی (نیمه خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود.


بغداد و اربیل بر سر موضوع‌های فروش نفت، حقوق کارکنان و بودجه اقلیم کردستان عراق با یکدیگر اختلاف دارند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران