زائران اربعین به مرزها مراجعه نکنند زائران اربعین به مرزها مراجعه نکنند زائران اربعین به مرزها مراجعه نکنند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
زائران اربعین به مرزها مراجعه نکنند زائران اربعین به مرزها مراجعه نکنند زائران اربعین به مرزها مراجعه نکنند زائران اربعین به مرزها مراجعه نکنند زائران اربعین به مرزها مراجعه نکنند

زائران اربعین به مرزها مراجعه نکنند

زائران اربعین به هیچ وجه به مرزها مراجعه نکنند زیرا خدماتی به آنها ارائه نخواهد شد و مواکب برپا نمی شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام  سیدمحمود موسوی رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: به سبب شرایط ویژه امسال و شیوع کرونا ، ما به مواکب خود آماده باش داده ایم .


وی افزود: در صورتی که همچنان ورود زائران خارجی از جمله زائران ایرانی به کشور عراق ممنوع باشد ، از تعدادی از مواکب استان خواسته ایم آماده باشند تا اگر عراق  مجوز حضور تعدادی از مواکب را در این کشور برای کمک به مواکب عراقی بدهد آنها را اعزام کنیم .


حجت الاسلام موسوی ادامه داد: در صورتی که این مجوز داده نشود اقلام بهداشتی تهیه شده به همت گروه های جهادی را به گروه بسیج مردمی حشدالشعبی عراق در مرز اهدا می کنیم تا در مکان ها و زمان های مورد نیاز در راهپیمایی اربعین توزیع کنند.

موکب های اربعین در شهر خود خدمت کنند 
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان اظهار داشت: ما امسال موکب ها را به تجهیز و ایجاد زیر ساخت های خود برای سال های بعد هدایت کرده ایم و از آنها خواسته ایم با توجه به اینکه اربعین در خوزستان 17 سال در گرمای هوا و تابستان خواهد بود برای تهیه یخچال ، آبسردکن ، یخ ساز و کولر اقدام کنند .


حجت الاسلام سید محمود موسوی ادامه داد: با توجه به ساخت شهرک اربعینی در چذابه بسیاری از مواکب این منطقه در حال آماده سازی این شهرک هستند تا در سال های آینده پذیرای زائران باشند و در مرز شلمچه هم موکب ها را به تامین مایحتاج و نیازهای سالهای گرم دعوت کرده ایم.


وی تصریح کرد: با احداث این شهرک ، استقبال و پذیرایی از زائران اربعین حسینی که عازم عتبات عالیات هستند منسجم تر و منظم تر خواهد شد و  هیات های عزاداری و تشکل های مردمی خوزستان از تیر سال 98 که در این منطقه مرزی زمین دریافت کرده اند به ساخت و ساز موکب ها با استفاده از سازه های مهندسی و بتنی اقدام کرده اند. در سال های گذشته  موکب های مردمی از چادرهای موقت برای پذیرایی و اسکان زائران اربعین استفاده می کردند که با وزش باد و باران آسیب می دید و در ارایه خدمت رسانی به زائران خلل ایجاد می شد. 
وی در ادامه اظهار کرد: سال های گذشته 10 روز و بیشتر در خدمت زائران اربعین بودیم امسال هم مقرر شده است تا مواکب در شهرهای خود چند روزی موکب را برپا کنند و در قالب موکب سلامت به مردم نیازمند اقلام بهداشتی بدهند .


حجت الاسلام موسوی گفت: تاکید کرده ایم که موکب های اربعین خوزستان از تردد و حضور در دیگر شهرها خودداری و فقط در شهر خود خدمت کنند.


وی به کمک های مواکب اربعین خورزستان از ابتدای شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: در این مدت مواکب مردمی اربعین خدمات بسیار خوبی را ارائه کردند و اقلام معیشتی مورد نیاز مردم آسیب دیده از کرونا را میان آنها توزیع کردیم .


به گفته موسوی مواکب اربعین خوزستان همچنین در تولید ماسک و لباس برای کادر پزشکی فعال بوده اند و این اقدامات و کمک ها ادامه دارد . 

زائران به مرزها مراجعه نکنند 
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از زائران و عزاداران خواست به هیچ وجه به این استان مراجعه نکنند.


حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: با توجه به بسته بودن مرزها و نپذیرفتن زائران ایرانی در راهپیمایی اربعین در عراق هیچ موکبی در خوزستان همچون سال های قبل به زائران خدمات رسانی نخواهد کرد.


حجت الاسلام موسوی اظهار داشت: هیچ موکبی امسال در مرز شلمچه و چذابه برای ارائه خدمات از جمله اسکان و تغذیه به زائران نداریم حتی در مسیر ورودی های خوزستان تا مرزهای عراق نیز موکب های ما مستقر نیستند و خدماتی نخواهند داد ؛ پس از مردم دیگر استان ها می خواهیم که به هیچ وجه به خوزستان سفر نکنند. 

ممنوعیت تردد مسافران به عراق از مرز چذابه
فرماندار دشت آزادگان نیز  گفت: فعالیت مرز چذابه تنها به منظور صادرات کالا ادامه دارد و براساس توافقاتی که با کشور عراق صورت گرفته است ، فعلا تردد مسافران از  این مرز زمینی به دلیل شیوع کرونا ممنوع است.


حمید سیلاوی با اشاره به ایام اربعین افزود: با توجه به اعلام عراق، مراسم راهپیمایی اربعین حسینی نخواهیم داشت و راه‌اندازی موکب نیز در مرز ممنوع است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران