از خروج غیرقانونی زائران اربعین جلوگیری خواهد شد از خروج غیرقانونی زائران اربعین جلوگیری خواهد شد از خروج غیرقانونی زائران اربعین جلوگیری خواهد شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
از خروج غیرقانونی زائران اربعین جلوگیری خواهد شد از خروج غیرقانونی زائران اربعین جلوگیری خواهد شد از خروج غیرقانونی زائران اربعین جلوگیری خواهد شد از خروج غیرقانونی زائران اربعین جلوگیری خواهد شد از خروج غیرقانونی زائران اربعین جلوگیری خواهد شد

از خروج غیرقانونی زائران اربعین جلوگیری خواهد شد

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا آیین پیاده‌روی اربعین برگزار نخواهد شد، گفت: تمهیدات لازم برای جلوگیری از خروج غیرقانونی زائران اربعین در مرزهای خوزستان اعمال خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، ولی اله حیاتی روز سه‌شنبه (25 شهریور ماه) در جمع خبرنگاران بیان کرد: بر اساس اعلام مسئولان کشور عراق و بر حسب تدابیر ستاد مرکزی اربعین، امسال مرزهای خوزستان و همچنین دیگر مرزهای کشور جمهوری اسلامی، پذیرای مسافران اربعین نخواهند بود.

وی با بیان اینکه ممنوعیت برای حضور در راهپیمایی اربعین در عراق مصوبه ستاد ملی کرونا است، گفت: بر این اساس از همه هموطنان خواسته می‌شود تا از هرگونه تجمع و دسته‌روی به سمت مرزهای خوزستان خودداری کنند.

وی ادامه داد: پیش از این نیز دولت عراق اعلام کرده بود که به دلیل شیوع کرونا امکان پذیرش مهمانان خارجی در اربعین امسال را ندارد.

حیاتی افزود: در این راستا تمهیدات و مراقبت لازم برای خروج احتمالی زایران به صورت غیرقانونی از مرزهای استان خوزستان اعمال شده است.

هیچگونه موکب و زیرساختی در مرزهای خوزستان برپا نخواهد شد

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان در ادامه با تاکید بر اینکه امسال به دلیل ممنوعیت تردد زایران به کشور عراق هیچگونه موکب و زیرساختی در مرزهای خوزستان برپا نخواهد شد، گفت: در صورتی که هموطنان قصد مراجعه به مرزهای استان خوزستان را داشته باشند به‌دلیل نبود این زیرساخت‌ها با مشکل روبه‌رو خواهند شد.

وی افزود: توصیه می‌شود که مردم با درنظر گرفتن این ممنوعیت‌ها از مراجعه به مرزهای خوزستان برای سفر به عراق خودداری کنند.

روز گذشته سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اعلام کرد که تاکنون هیچگونه مجوزی از سوی دولت عراق برای ورود زوار ایرانی و خارجی به این کشور به منظور برگزاری مراسم اربعین داده نشده است.

همچنین امروز ستاد اربعین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برگزاری هرگونه راهپیمایی و پیاده‌روی گروهی و کاروانی با هر عنوان به سمت مرزهای غربی ممنوع و برخلاف شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است برنامه‌های جایگزین آیین راهپیمایی اربعین امسال با هدف زنده نگه داشتن فضای ارزشی اربعین اعلام خواهد شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران