الکاظمی از گذرگاه مرزی شیب (چذابه) بازدید کرد الکاظمی از گذرگاه مرزی شیب (چذابه) بازدید کرد الکاظمی از گذرگاه مرزی شیب (چذابه) بازدید کرد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
الکاظمی از گذرگاه مرزی شیب (چذابه) بازدید کرد الکاظمی از گذرگاه مرزی شیب (چذابه) بازدید کرد الکاظمی از گذرگاه مرزی شیب (چذابه) بازدید کرد الکاظمی از گذرگاه مرزی شیب (چذابه) بازدید کرد الکاظمی از گذرگاه مرزی شیب (چذابه) بازدید کرد

الکاظمی از گذرگاه مرزی شیب (چذابه) بازدید کرد

نخست وزیر عراق که صبح چهارشنبه به استان میسان سفر کرده بود، از گذرگاه مرزی «شیب» در همسایگی (پایانه مرزی چذابه استان خوزستان) بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از بیانیه دفتر نخست وزیر عراق، «مصطفی الکاظمی» در بازدید روز گذشته(چهارشنبه 26 شهریور ماه) در جریان فعالیت های تجاری این  گذرگاه مرزی با جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و با مدیران و کارکنان آن گفت و گو کرد.


وی پیش از بازدید از گذرگاه مرزی چذابه با نمایندگان تظاهرکنندگان استان میسان دیدار و گفت‌وگو کرده بود. 


نخست وزیر عراق همچنین در نشست فرماندهان امنیتی میسان خواستار تلاش بیشتر برای تحقق امنیت و ثبات در سراسر استان و برخورد قاطعانه با هرگونه ناامنی شد.


الکاظمی گفت که فرمانده امنیتی در استان نماینده خود یا قبیله خویش نیست بلکه نماینده دولت است که بالاترین افتخار و اعتبار به شمار می رود. 


فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور داد تا نیروهای امنیتی به حمایت از تظاهرکنندگان و ساماندهی آنان توجه داشته باشند و به خوبی آموزش ببینند.


وی ضمن تاکید بر سهل انگار نبودن در برابر هرگونه تعرض به نهادهای دولتی از نیروهای امنیتی خواست تا در برابر معترضان از اسلحه صبر استفاده کنند و رفتار مسئولانه با تظاهر کنندگان داشته باشند. 


نخست وزیری عراق افزود که به برخی استان ها در گذشته ستم شده اما گسترش هرج و مرج نه به سود آنها و نه آینده است. 


الکاظمی تاکید کرد که نیروهای امنیتی باید محکم و قاطعانه در برابر هر گونه اقدام ناقض امنیت بایستند.


الکاظمی جمعه گذشته نیز از گذرگاه مرزی «ابراهیم خلیل» واقع در شهرستان «زاخو» از توابع استان «دهوک» اقلیم کردستان عراق در مرز ترکیه بازدید کرد.


نخست وزیر عراق در دو ماه گذشته با هدف بررسی اوضاع و روند تبادلات تجاری از گذرگاه های مرزی استان های بصره، دیاله و واسط بازدید و مدیران چند بازارچه مرزی را نیز برکنار و افراد جدید جایگزین آنها کرد.


وی اواخر تیرماه دستور داد که نیروهای امنیتی به حفاظت از گمرکات مرزی بپردازند و مانع هرگونه قاچاق و تلاش برای ورود اجباری گروه‌های غیرمسوول به گمرک‌ها شوند.


الکاظمی با تاکید بر دوره‌ای کردن حضور کارمندان گمرک‌ برای مقابله با فساد بیان کرد که همه تحت نظارت هستند و دولت اطلاعات لازم از مفسدان گذرگاه های مرزی را در اختیار دارد و آنها را تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران