عراق: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود عراق: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود عراق: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
عراق: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود عراق: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود عراق: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود عراق: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود عراق: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود

عراق: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود

کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق به ریاست نخست وزیر این کشور اعلام کرد که با توجه به بحران کرونا به هیچ زائر خارجی اجازه ورود به عراق داده نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق روز گذشته (شنبه، 29 شهریور ماه) در نشستی تصمیم های جدیدی با توجه به وضعیت کرونا در این کشور اتخاذ کرد که یکی از این تصمیم ها در تاکید بر مصوبه های قبلی دولت عراق، ممنوعیت ورود زائران خارجی اربعین به این کشور است. 


 


کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق بار دیگر در نشست روز گذشته خود تصمیم گرفت که عراق پذیرای زائر از هیچ کشور خارجی نباشد.


 


همچنین اعلام شد که مساجد به همراه بوستان ها و شهربازی‌ها با رعایت دستورالعمل‌های پزشکی و فاصله‌گذاری اجتماعی بازگشایی شوند.


 


کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق با تاکید بر لزوم پرداخت مرحله نخست اعتبار تعیین شده برای خرید ۲۰ درصد از واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی، اعلام کرد که عراق تصمیم گرفته است با چین و امارات برای توسعه واکسن چینی و استفاده از آن مشارکت کند. 


 


مقام های دولت عراق در هفته های اخیر بارها اعلام کردند که به دلیل بحران کرونا و در راستای حفظ سلامت زائران خارجی اربعین، مرزهای این کشور بسته شده است.


 


از سوی دیگر آمارهای رسمی نشان می دهد که عراق از ماه گذشته همچنان با جهش کرونا مواجه است و روزانه حدود چهار هزار و ۵۰۰ مورد ابتلای جدید به کووید ۱۹ در این کشور ثبت می شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران