صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری

صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری

مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری است، گفت: ایران به دنبال ایجاد صلح و عدالت جهانی است.

خانم دکتر لاله افتخاری در کنفرانس بین المللی «صلح و عدالت» که شامگاه شنبه(29 شهریور ماه) به صورت وبینار برگزار شد، با تاکید بر لزوم بازخوانی اندیشه های مقام معظم رهبری در حوزه صلح و عدالت گفت: اهمیت صلح و عدالت در فرمایشات رهبر انقلاب تا آنجا است که در همه موارد که به نحوی مرتبط با این مساله است فرمایشاتی بسیار قاطع و ارزشمند ارائه می‌فرمایند.


مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین افزود: توجه ایشان به جایگاه صلح و عدالت به‌ویژه عدالت به‌گونه‌ای است که دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت نام‌گذاری کردند.


وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب صلح را به دو نوع ممدوح و مذموم تقسیم می‌کنند، ابراز کرد: صلح ممدوح همان صلحی است که دستاوردهای آن به نفع مردم و جامعه بشری و در حقیقت ترک مخاصمه است.


نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص صلح مذموم، اظهار داشت: صلح مذموم همان کرنش در برابر دشمنان جامعه بشری است رفتاری که در برخی کشورهای منطقه به‌عنوان سازش با رژیم صهیونیستی مشاهده می‌شود؛ ازنظر رهبر معظم انقلاب این صلح نیست بلکه ظلم است زیرا خود این صلح زمینه‌ساز تعدی و تجاوز می‌شود.


وی بابیان اینکه رهبر انقلاب در خصوص عدالت فرمایشات بسیار ارزشمندی بیان می‌فرمایند، عنوان کرد: در اهمیت عدالت همین بس که انبیای الهی مبعوث شدند تا عدالت را در جامعه بشری حاکم کنند؛ کسانی که مخالف عدالت هستند با انبیا به مبارزه برمی‌خیزند.


مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، با تأکید بر اینکه عدالت همیشه ممدوح است، اظهار داشت: عدالت در تکوین و تشریع وجود دارد و همین امر باعث می‌شود بنای جهان بر مبنای عدالت باشد؛ ازنظر رهبر انقلاب صلح و عدالت یک امر فطری بوده و بشر به دنبال آن است و تنها خاص و مطالبه مسلمانان نیست.


نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صلح و عدالت؛ حلقه گمشده امروز جامعه بشری است، گفت: نوآوری جمهوری اسلامی ایران این است که یک عرصه خاص برای عدالت در نظر نگرفته و عدالت را به حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و غیره تسری داده است.


وی در پایان خاطرنشان کرد: در پرتو صلح عادلانه حقوق همه انسان‌ها تأمین می‌شود و جمهوری اسلامی نه‌تنها برای همسایگان و جهان تهدید نیست بلکه با اجرای عدالت در پی ایجاد صلح و امنیت است. امروز جهان بشریت با بی عدالتی روبرو است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران