«بانوی مقاومت» نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان «بانوی مقاومت» نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان «بانوی مقاومت» نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
«بانوی مقاومت» نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان «بانوی مقاومت» نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان «بانوی مقاومت» نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان «بانوی مقاومت» نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان «بانوی مقاومت» نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان

«بانوی مقاومت» نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان

«بانوی مقاومت » عنوان کتابی است که به کوشش «عاتکه قاسم‌زاده، «زهرا میرزایی»، «فاطمه توکلیان» و سیده«محیا علیخان» با نگاهی متفاوت به ابعاد شخصیتی زن مسلمان گردآوری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، این کتاب ۲۱۶ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی نشر «ستارگان سرزمین آفتاب» به چاپ رسیده و در کتابفروشی‌ها موجود است.


این کتاب درآمدی بر الگوی بانوی مجاهد مسلمان ایرانی بر اساس نظام بیانات رهبر فرزانه است که نمونه الگوی متعالی زن بر مبنای  صبر، عزت و اقتدار حضرت زینب (س) شیرزن تشیع در مسیر تاریخ و نقش سازنده آن در تحولات روز را ارایه کرده است.


مطالب این تازه نشر در قالب پنج فصل بیان شده است که در فصل نخست با عنوان مفهوم جهاد و ویژگی‌های آن و انواع جهاد و تعاریف این حوزه ارایه و ملاک‌های صدق جهاد و نسبت‌یابی جهاد با عرصه‌های مختلف حیات بیان شده است.


در فصل دوم کتاب با عنوان جهاد فردی بانوان مسلمان ایرانی در خصوص تکالیف بانوان در مجاهدات درونی، رشد فردی و علمی و اهمیت رشد اجتماعی، رشد جسمانی و شخصیتی بیان شده و تکالیفی که یک زن ایرانی برای مادر شدن و همسر خوب بودن باید داشته باشد در کنار اثربخشی زن مسلمان به عنوان انسان کارآمد عنوان شده است.


فصل سوم کتاب نیز با عنوان جهاد خانوادگی بانوی مسلمان ایرانی حاوی مطالب ارزنده‌ای در خصوص تربیت فرزندان، اهمیت مسایل فرهنگی، توانمندی اقتصادی، ازدواج مسئولانه و نگاه شجاع پرور است که زنان باید در نقش خانوادگی ادا کنند.


فصل چهارم این کتاب نیز جهاد اجتماعی زن مسلمان نام گرفته که زوایا و باید و نبایدهای حضور بانوان در اجتماع را به بحث و نظر گذاشته است.


الگوی بانوی محاهد ایرانی عنوان فصل پنجم کتاب است که در خصوص زنان صدر اسلام، زنان قرآنی ، حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب(س) شرح داده است.


ویژگی این کتاب آن است که در انتهای کتاب بخشی به خلاصه هربخش در قالب نمودارهای آموزشی اختصاص یافته تا محتوای ارایه شده با سهولت قابل انتقال به خواننده باشد.


قیمت هر جلد از این تازه نشر برای علاقه‌مندان به مطالعه ۳۰ هزار تومان است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران