«مقتل مظلوم» در دست عزاداران حسینی «مقتل مظلوم» در دست عزاداران حسینی «مقتل مظلوم» در دست عزاداران حسینی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
«مقتل مظلوم» در دست عزاداران حسینی «مقتل مظلوم» در دست عزاداران حسینی «مقتل مظلوم» در دست عزاداران حسینی «مقتل مظلوم» در دست عزاداران حسینی «مقتل مظلوم» در دست عزاداران حسینی

«مقتل مظلوم» در دست عزاداران حسینی

بازآرایی «مقتل مظلوم» در انتشارات کتاب جمکران با طرح جلدی از اثر استاد حسن روح‌الامین روانه بازار کتاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، یکی از مجموعه‌های مقاتل با نام «مقتل مظلوم» در انتشارات کتاب جمکران بازآرایی و منتشر شد.


مقتل در اصطلاح به کتاب‌هایی گفته می‌شود که به شرح ماجرای کربلا و مصیبت قتل امام حسین (ع) می‌پردازد. به انگیزه زنده نگه داشتن یاد حادثه عاشورا و شهداى کربلا، از صدر اسلام تاکنون، همواره کتاب‌هایى به عنوان ‌«مقتل‌» نوشته شده و مى‌‌شود.


حجت الاسلام مرتضی وافی مولف «مقتل مظلوم» گفت: تقریبا ۱۲ مقتل و تاریخ مورد مراجعه ما مربوط به پیش از قرن ۱۱ بوده است.


وی افزود: اولین مقتلی که توانستیم فرازهایی از آن را استفاده کنیم، بخشی از مقتل کتاب کامل الزیارت مرحوم ابن قولیه بوده است.


وی تصریح کرد: گاهی به دلیل اینکه می‌دیدیم ادبیات و نوشتار مقاتل باهم متفاوت است و نویسنده از حافظه و ادبیات عرف زمان خود استفاده کرده و در تدوین کتاب به این موضوع توجه داشته، سعی کردیم متنی یک‌دست را آماده کنیم.


هم اکنون «مقتل مظلوم» تالیف حجت الاسلام مرتضی وافی و ترجمه و تصحیح علی عباس آبادی با طرح جلدی از استاد حسن روح‌الامین در ۲۴۸ صفحه و قطع رقعی از سوی انتشارات کتاب جمکران در دست علاقه‌مندان منابع اصیل فرهنگ عاشورا قرار گرفته است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران