آغاز طرح زیارت نیابتی اربعین

از امروز طرح «زیارت و روضه نیابتی» اربعین حسینی آغاز شده است و افرادی که می‌خواهند برای زیارت اربعین نائب بگیرند می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، طی سال‌های گذشته بسیاری از مردم مشتاقی که به زیارت اربعین سیدالشهداء(ع) نائل می‌شدند، نه تنها از سوی خود بلکه از سوی مشتاقانی که نتوانسته بودند به این سفر مشرف شوند، زیارت اربعین را به جا می‌‌آوردند. طرحی نیز با عنوان نائب‌الشهید اجرا می‌شد که طی آن زائران اربعین به نیابت از یکی از شهدای دوران انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم زیارت نیابتی به جا می‌آوردند.


اما متأسفانه امسال امکان حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین فراهم نیست، بر همین اساس ستاد بازسازی عتبات عالیات به راه‌اندازی طرحی به عنوان «طرح زیارت و روضه نیابتی» اقدام کرده است. در این طرح علاقه‌مندانی که می‌خواهند از سوی آنها زیارت اربعین انجام و یا روضه در حرم امام حسین(ع) خوانده شود، می‌توانند با ثبت نام در این طرح برای زیارت و یا روضه خود نائب بگیرند.


این نیابت را افراد حاضر در مراسم اربعین، رزمندگان حشد‌الشعبی و ایرانیانی که در حرم‌های مطهر ائمه(ع) در کربلای معلی در حال بازسازی و توسعه حرم‌ها هستند انجام خواهند داد و شامل انجام زیارت و نماز زیارتی امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع)، زیارت اربعین حسینی، قرائت زیارت عاشورا و قرائت روضه مظلومیت شهدای کربلا می‌شود.


ثبت نام در این طرح از امروز پنجم ماه صفر مصادف با چهارشنبه دوم مهر ماه آغاز شده است و اجرای آن از دهم تا ۲۵ ماه صفر، مصادف با ۲۲ مهر خواهد بود.


علاقه‌مندان و مشتاقان برای بهره‌مندی از فیض زیارت می‌توانند جهت ثبت نام با ارسال نام و نام خانوادگی، شماره همراه و نیت مورد نظر از یکی از روش‌های؛ ارسال نام و نام خانوادگی، شماره همراه و نیت مورد نظر در اینستاگرام و توییتر به نشانی: atabat_org، پیامک به شماره: ۰۹۳۹۸۲۳۹۶۳۸، رایانامه: ziarat@atabat.org و یا با مراجعه به ستادهای بازسازی عتبات عالیات سراسری کشور و ارتباط با برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی پشتیبان طرح، برای خود نائب زیارت بگیرند. 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران