سفیر ایران: هموطنان به سمت مرزهای عراق حرکت نکنند

سفیر جمهوری اسلامی ایران از هموطنان و عاشقان امام حسین (ع) خواست با توجه به ممنوعیت ورود به عراق به هیچ وجه به سمت مرزهای این کشور حرکت نکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، «ایرج مسجدی» روز چهارشنبه (2 مهر ماه) در پیام صوتی خطاب به شیفتگان شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی گفت: همان گونه که پیش از این چندین بار اعلام شد، امسال متاسفانه به سبب همه گیری کرونا و به منظور جلوگیری از انتشار این ویروس منحوس، دولت عراق از پذیرش هرگونه زائر خارجی از جمله ایرانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی معذور است.


وی تاکید کرد: دولت عراق تصمیم گرفته است که به  زائران خارجی اجازه ورود به این کشور برای شرکت در مراسم اربعین داده نشود و باید به این تصمیم احترام گذاشت.


مسجدی افزود: جمهوری اسلامی ایران نیز به تصمیم عراق احترام می گذارد و در این زمینه با  دولت این کشور همکاری می‌کند و در راستای حفظ امنیت و سلامت مردم شریف ایران تصمیم گرفته است که از اعزام زائر به عراق خودداری کند.


سفیر ایران در بغداد بیان کرد: امسال راهپیمایی اربعین تنها برای عراقی ها انجام می شود و من از علاقه‌مندان به سیدالشهداء می‌خواهم که با مقامات دو کشور ایران و عراق در این زمینه کمال همکاری را داشته باشند و به هیچ وجه به سمت مرزهای عراق حرکت نکنند.


مسجدی گفت که این تصمیم به طور قطع در راستای خیر و صلاح و سلامت مردم عزیز اتخاذ شده است و  در همین چارچوب از هموطنان گرامی می‌خواهیم که به تصمیم مسوولان دو کشور احترام بگذارند.


وی تاکید کرد که به هیچ وجه هموطنان ایرانی و محبان و عاشقان امام حسین (ع) تصمیمی غیر از احترام به تصمیم مقامات و مسئولان  کشور اتخاذ نکنند و ‌به یاری خدا در سال‌های آینده با برطرف شدن کرونا با حلاوت و قانون مداری در مراسم اربعین شرکت کنند.


سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: بنده به عنوان نماینده ملت و دولت ایران نایب الزیاره همه شما عزیزان خواهم بود و از سید و سالار شهیدان و قمر بنی هاشم و شهدای دشت کربلا عاجزانه استمداد می‌طلبم که شفاعت کننده بنده و هموطنان و همه زائرانی که علاقه داشتند در این آیین شرکت کنند، باشند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران