تعطیلی موقت مراسم مذهبی حرم حضرت معصومه(س) تعطیلی موقت مراسم مذهبی حرم حضرت معصومه(س) تعطیلی موقت مراسم مذهبی حرم حضرت معصومه(س) بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
تعطیلی موقت مراسم مذهبی حرم حضرت معصومه(س) تعطیلی موقت مراسم مذهبی حرم حضرت معصومه(س) تعطیلی موقت مراسم مذهبی حرم حضرت معصومه(س) تعطیلی موقت مراسم مذهبی حرم حضرت معصومه(س) تعطیلی موقت مراسم مذهبی حرم حضرت معصومه(س)

تعطیلی موقت مراسم مذهبی حرم حضرت معصومه(س)

معاون فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) گفت: به خاطر شیوع بیشتر کرونا تصمیم بر تعطیلی مراسم حرم حضرت معصومه(س) به صورت موقت گرفته شده است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام مهدی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: رواق‌های حرم مطهر حضرت معصومه(س) بسته است و فقط صحن‌ها باز است و مردم در فضای باز می‌توانند زیارت کنند.
وی افزود: توصیه‌های ایمنی از بلندگوهای حرم مطهر پخش می‌شود و خادمان هم به زائران تذکر شفاهی می‌دهند و فرش‎ها و مهرهای حرم مطهر بعد از هر وعده نماز ضدعفونی می‌شود تا در کنار نشر معارف اهل بیت(ع) دغدغه ستاد ملی مبارزه با کرونا در زمینه سلامت مردم برطرف شود.
معاون فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) با بیان اینکه در شرایط امروز که با شیوع بیماری کرونا روبه‌رو هستیم رویکرد اصلی حرم کریمه اهل بیت(س)  استفاده از فضای مجازی است، ادامه داد: از جمله رسالت‌های مهم آستان مقدس حضرت معصومه(س) نشر معارف اهل‌بیت(ع) است.
احمدی افزود: با توجه به اینکه تجمع و راهپیمایی در داخل کشور ممنوع شده است قرارگاه فرهنگی جهادی فاطمی در داخل کشور فعالیت می‌کند و مردم می‌توانند نذورات خود را به حساب قرارگاه فرهنگی جهادی فاطمی واریز کنند و این مبالغ صرف تهیه اقلام بهداشتی می شود.
وی تصریح کرد: تهیه اطعام برای زائران به ویژه محرومین نیز در دستور کار است و مردم می توانند از طریق سایت آستان مقدس به نشانی www.amfm.ir در بخش هدایا و نذورات کمک‌های خود را انجام دهند.
معاون فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) تصریح کرد: به خاطر شیوع بیشتر کرونا تصمیم بر تعطیلی مراسم حرم حضرت معصومه(س) به صورت موقتی گرفته شده است، نیایش صبح‌گاهی و برنامه‌های سخنرانی و مداحی قبل از ظهر، قبل از مغرب و بعد از عشاء در حرم مطهر برگزار نمی‌شود.


| شناسه مطلب: 102857
حضرت معصومهمطالب مرتبط

نظرات کاربران