انتصاب سرپرست حجاج بیت‌اللّه‌ الحرام/۱۳۶۴/۰۴/۲۸

امام خمینی (ره) در حکمی جناب حجت‌الاسلام، آقای حاج شیخ مهدی کروبی را به عنوان سرپرست حجاج بیت‌اللّه‌ الحرام منصوب کردند.

تاریخ:۱۳۶۴/۰۴/۲۸ / 30 شوال 1405


محل:تهران، جماران


موضوع:انتصاب سرپرست حجاج بیت‌اللّه‌ الحرام


 بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم


جناب حجت‌الاسلام، آقای حاج شیخ مهدی کروبی ـ دامت افاضاته


نظر به اینکه جناب حجت‌الاسلام آقای موسوی خوئینی‌ها، منصوب به دادستانی کل کشور شدند و از تصدی امر حجاج در این سال معذور می‌باشند، جنابعالی را به سمت نمایندگی خود و سرپرست حجاج محترم ایران منصوب می‌نمایم،تا با توجه به اینکه فریضۀ حج یکی از بزرگترین فریضه‌های عبادی ـ سیاسی اسلام و کنگرۀ عظیم حج در مواقف معظمه از بزرگترین کنگره‌های جهان اسلام است، حجاج محترم جهان را دور هم گردآورده، و در مصالح اسلام و مشکلات مسلمین تبادل آرا نموده، و در حل مشکلات و راه رسیدن به آرمان مقدس اسلام تصمیمات لازم را اتخاذ نمایید ؛ و راههای اتحاد بین همۀ طوایف و مذاهب اسلامی را بررسی کنید؛ و در امور سیاسی مشترک بین همۀ طوایف مشکلاتی را که برای همۀ مسلمین جهان به دست دشمنان سرسخت اسلام پیش آمده است، که اهمّ آن اختلاف انگیزی بین صفوف مسلمانان است، را چاره اندیشی بنمایید.


همان طور که همه می‌دانیم، در سده‌های اخیر آتش‌‌افروز این معرکۀ خطرناک قدرت‌های جهانخوار شرق و غرب می‌باشند، که از وحدت بیش از یک میلیارد مسلمان وحشت دارند، و با تمام قوا، مستقیماً یا به دست عمال منحرف خود، به این اختلافات دامن می‌زنند، تا بر مقدرات مسلمانان جهان مسلط و بر آنها حکومت نموده و ذخایر بی‌پایان آنان را چپاول نمایند.ان‌شاءاللّه‌ در مقابله با تبلیغات دروغین رسانه‌های گروهی، و از آن بدتر آخوندهای درباری که با قلم و بیان علیه جمهوری اسلامی بپا خاسته‌اند، پیروز شوید. در ضمن جنابعالی مکلف می‌باشید تا به تمامی درخواست‌های اینجانب در متن حکم جناب آقای موسوی خوئینی‌ها، مثل تظاهرات بزرگ مکه و مدینه، عمل نمایید.


امیدوارم با قاطعیتی که از جنابعالی سراغ دارم این امور به بهترین وجه انجام گردد. از تمامی حجاج محترم و روحانیون عزیز می‌خواهم تا با جنابعالی همکاری لازم را بنمایند، واز هر حیث به دستورات جنابعالی عمل نمایند. والسلام علیکم و رحمة اللّه‌ و برکاته.


۲۸ تیر ماه ۱۳۶۴


روح‌‌اللّه‌ الموسوی الخمینی
مطالب مرتبط

نظرات کاربران