پیام به ملت ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس (تجلیل از رزمندگان و شهدا/ 1366

پیام به ملت ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس (تجلیل از رزمندگان و شهدا/ 1366

زمان: 31 شهریور 1366/ 28 محرّم 1408


مکان: تهران، جماران‌


موضوع: تجلیل از رزمندگان اسلام و شهدا


مناسبت: سالگرد آغاز جنگ تحمیلى عراق علیه ایران (هفته دفاع مقدس)


مخاطب: ملت ایران‌


بسم اللَّه الرحمن الرحیم‌


وَ مَنْ یُقاتِلْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیُقْتَلْ أَوْ یَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِیهِ أَجْراً عَظِیماً «1» این اجر عظیم که به قلم با عظمت عظیم مطلق وعده داده شده است، چگونه آن را با فکر ناچیز بشر مى‌توان تحلیل کرد. گویى این اجر عظیم همان حب خداوند تعالى است که در سوره مبارکه صف آمده است: إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. «2» محبوبیت نزد بارگاه احدى را کدام فیلسوف توانا یا عارف علمى بزرگ دانا مى‌تواند درک کند تا از آن سخن گوید و یا به سخن قلم درآورد؟ آیا این حب نافله است که در نتیجه تقرب به آن بنده خاکى پا بر سر ملک و ملکوت اعلا نهد و حق- جل و علا- با جاذبه غیبى خویش سمع و بصر و قلب او شود و آنچه بشنود یا ببیند یا ذوق عرفانى کند با سمع و بصر و قلب حق- جل و علا- باشد و نبیند جز به بصر حق و نشنود جز به سمع حق و نداند جز به علم حق و حجابها مرتفع شود و جهان را آنچه که هست مشاهده کند که‌


اللَّهُمَّ أَرِنِى الْأَ شْیاءَ کَما هِىَ، «3» یا قرب فریضه است که در آن شخص و شخصیت محو شود و صعق‌ «4» رخ دهد و خود و خودى از میان برود و کثرت به تمام معنى رخت بربندد و نه‌ چشمى باشد و نه گوشى و نه باطنى و نه ظاهرى؛ هُوَ الْأَوَّلُ وَ الْآخِرُ وَ الظَّاهِرُ وَ الْباطِنُ. «1» دیگر سبیل اللهى در کار نیست و اسم و رسمى به جا نمى‌ماند، اینان از خانه خارج شدند و موت آنان را ادراک نموده و قدمها و قلمها شکسته شده است. بارالها! این وصف مجاهدان فى سبیل اللَّه و اجر عظیم آنان است که در صحنه‌هاى کارزار با دشمنان تو و دشمنان رسول معظم تو و دشمنان قرآن کریم تو به شهادت رسیده‌اند یا در این راه پیروز گردیده‌اند و تو خود شاهدى که در این سال ما جانبازان و مهاجران و مجاهدانى داشتیم که به سوى تو و به سوى خانه امن تو که از صدر خلقت تا کنون مأمن هر موجودى بوده است هجرت کردند و در پیش چشمان حیرتزده مسلمانان کشورهاى جهان به دست پلید امریکا که از آستین آل سعود به در آمده است، به خاک و خون کشیده شدند و در آستانه عاشوراى ولى اللَّه اعظم- سلام اللَّه علیه- عاشورایى دیگر با ابعاد مختلف در جوار تو و خانه امن تو در جمعه خونین پدید آوردند که اى کاش نبودم تا آن را ببینم و یا بشنوم، نه براى شهادت عزیزانى مجاهد و مهاجر، که شهادت امرى است که آرزوى عزیزان ما است و شهدى است آشنا براى زنان و مردان و کودکان ما که در یورشهاى مغولانه صدام عفلقى شدیدتر و فجیعتر آن را چشیده‌اند و دیده‌ایم، بلکه براى مصیبتى است که نه تنها براى پیغمبر اسلام- صلوات اللَّه علیه- که براى تمامى انبیا و مرسلین از آدم تا خاتم پیش آمد و به فرمان کاخ سیاه‌ «2» به دست ناپاک آل سعود، این شقیترین جانیان عصر، بالاترین مقام قدس الهى شکسته شد. اگر در عاشوراى حسینى ولى خدا با یارانش در راه تو جنگیدند و شهید شدند، در عاشوراى جمعه خونین مکه با تو و رسول تو و زائران ما، این رسولان مکتب رسول تو که به خاطر دین تو هیچ گونه وسیله‌اى حتى براى دفاع از خود نداشتند چنان کردند که تنها از دست امریکا، شیطان بزرگ و اذنابش میسر بود. امریکا و دست نشاندگانش در این کشتار سبعانه انتقام از اسلام عزیز و مهبط وحى و محل امن خدا بازگرفتند. اسلامى که در آینده‌اى نه چندان دور مکتب تمامى کشورهاى زیر یوغ شرق و غرب مى‌گردد.


خداوندا! امروز تمامى قدرتها و ابرقدرتها مصمم شده‌اند تا ریشه اسلام ناب رسول گرامى‌مان- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- را قطع کنند. بار الها! امروز صدامیان با کینه‌اى که از دین تو دارند، دست در دست تمامى شیاطین جهان داده‌اند تا صداى اسلام محمدى را خاموش سازند. از تو مى‌خواهم تا ما را در راهت صبورتر و شکیبایى خانواده‌هاى عزیز و بزرگوار شهدا، جانبازان، مفقودین و اسرامان را بیشتر گردانى. پروردگارا! شهداى ما را با سید الشهدا- علیه السلام- محشور فرما و جانبازان عزیز و مقتدر انقلاب اسلامى خودت را شفا عنایت فرما. اسرا و مفقودین ما را هر چه زودتر به اوطانشان بازگردان. خداوندا! به تمام ملتهاى اسلامى خصوصاً ملت شجاع و حماسه‌ساز ایران تحمل بیشتر فشارهاى نظامى استکبار از زمین و دریا و هوا و فشارهاى اقتصادى و سیاسى روزافزون کانونهاى فساد را عنایت فرما. خداوندا! باطن دلهاى معتقدان به دین رسول اکرم- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- را تنها از رضایت خود لبریز گردان. «إنک مجیب الدعوات». «1»


 روح اللَّه الموسوی الخمینى‌
مطالب مرتبط

نظرات کاربران