درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص) درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص) درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص) بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص) درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص) درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص) درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص) درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص)

درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص)

امام رضا (ع) به روایتی از پیامبر (ص) درباره عملی که خیر دنیا و آخرت در آن است، اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، یکی از رذیله‌های اخلاقی خانمان‌سوز که اهل‌بیت (علیهم‌السلام ) از آن به عنوان گناه کبیره یاد و بشریت را بسیار از آن نهی کردند اما امروزه در سراسر جهان خیلی به آن توجهی نمی‌شود و حتی خیلی راحت و به بهانه‌های مختلف ارتکاب آن صورت می‌گیرد، «دروغ» است. 


امام رضا (ع) به درس اخلاقی کوتاه و مفید از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و فرمود:


«اَنَّ رَجُلاً اَتَی سَیِّدَنا رَسولَ اللّه ِصلی الله علیه و آله فَقالَ یا رَسولَ اللّه ِ عَلِّمْنی خُلُقا یَجْمَعُ لی خَیْرَ الدُّنْیا وَ الآْخِرَةِ فَقالَ صلی الله علیه و آله لا تَکْذِبْ؛ مردی نزد سرور ما رسول خدا (ص) آمد و عرض کرد: به من اخلاقی بیاموزید که خیر دنیا و آخرت در آن جمع باشد، حضرت فرمود: دروغ نگو. (فقه‌الرضا (ع)، صفحه 354)


بی‌تردید عمل به توصیه‌های اهل‌بیت(ع) در موضوعات مختلف اخلاقی، اعتقادی و ... بهترین و آسان‌ترین راهکارها برای شبیه کردن خود به آن بزرگواران است. آنان به‌ عنوان برترین هادیان بشریت، قطعاً مصلحت محبان و شیعیانشان را در دنیا و آخرت بیش از هر کس دیگری می‌دانند. یک رفتار ساده اما اثرگذار و ارزشی که خوب است به آن اهتمام بورزیم، حرف‌شنوی از ائمه اطهار(ع) حتی در جزئی‌ترین مسائل است.


| شناسه مطلب: 102974
اخلاق اسلامیمطالب مرتبط

نظرات کاربران