مسافرت های دهه آخر صفر به مشهد را باید تدبیر کرد مسافرت های دهه آخر صفر به مشهد را باید تدبیر کرد مسافرت های دهه آخر صفر به مشهد را باید تدبیر کرد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
مسافرت های دهه آخر صفر به مشهد را باید تدبیر کرد مسافرت های دهه آخر صفر به مشهد را باید تدبیر کرد مسافرت های دهه آخر صفر به مشهد را باید تدبیر کرد مسافرت های دهه آخر صفر به مشهد را باید تدبیر کرد مسافرت های دهه آخر صفر به مشهد را باید تدبیر کرد

مسافرت های دهه آخر صفر به مشهد را باید تدبیر کرد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به موج مسافرت های جدید در دهه آخر ماه صفر به مشهد، برنامه های ویژه ای برای این ایام باید تدبیر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر امروز در چهارمین جلسه اداری شهرستان مشهد عنوان کرد: بازگشایی بعضی از رواق‌ها در حرم علی ابن موسی‌الرضا(ع)  با توجه به برودت هوا اقدام با برکتی است اما این مساله باید با برنامه و تدبیر باشد.


وی با بیان اینکه با توجه به شرایط پیش آمده و بیماری کرونا، باید نظاماتی برای انجام وظایف سازمانی خود داشته باشیم، افزود: در حوزه فعالیت‌های اقتصادی گردشگری و زیارت با توجه به اینکه مشهد مهمترین خدماتی که ارائه می‌دهد، در حوزه گردشگری است،  نتوانسته‌ایم با رویکرد اثباتی مساله را حل کنیم و از صدمات اقتصادی که به شهر وارد شده، جلوگیری کنیم.


وی اضافه کرد: نباید با تعطیل کردن مشهد مسائل را حل کنیم زیرا این مساله مشکلات زیادی ایجاد می‌کند. راه حل مساله تعطیل کردن نیست بلکه ایجاد نظاماتی است که راه را جلو برد. ما گاهی دچار افراط یا تفریط در ارائه خدمات می‌شویم. باید مدل‌هایی مطرح شود و تا جایی که امکان دارد، راه حل مناسبی پیدا کنیم. مشهد می‌تواند به عنوان پایلوت برای نشان دادن این مساله باشد که با تعطیل نکردن توانسته‌ایم مشکلات را حل بکنیم.


صدور ۱۰۰ مجوز برای راه‌اندازی معابر حسینی در مشهد


حجت‌الاسلام والمسلمین علی کریم‌پور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشهد، نیز در این نشست عنوان کرد: مراسمات عزاداری امام حسین(ع) با رعایت دو اصل در دهه اول و دهه سوم صفر و رعایت پروتکل‌ها همراه بوده و  هیات‌های  مذهبی شور خود را به نمایش گذاشته‌اند که مورد تقدیر رهبر انقلاب و رئیس جمهور و مسئولان وزارت بهداشت قرار گرفته است. ۸۳ درصد از مراسمات با رعایت پروتکل‌ها بوده است.


وی افزود: برای راه‌اندازی معبر حسینی که جایگزین ایستگاه‌های صلواتی شده نیز حدود ۱۰۰ مجوز صادر شده است. همچنین در سامانه بیرق نیز  ۱۱۸ مورد درخواست ثبت شده و برگزاری مراسم ویژه از ۴۰ مورد به ۶۰ مورد رسیده است. در این زمینه سه مراسم ویژه در سه خیابان منتهی به حرم مطهر یعنی خیابان امام رضا(ع)، خیابان شیرازی و خیابان طبرسی داشته‌ایم که اولین مراسم در اربعین برگزار شد. دو مناسبت دیگر نیز در پیش است که به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا تلاش می‌شود هیات‌ها و مساجد برنامه‌های خود را در در فضای باز اجرا کنند. در همین راستا از توان هیات‌ها استفاده کرده‌ایم که در حاشیه شهر برنامه اجرا کنند.


کریم‌پور افزود: با توجه به اینکه در آخر صفر کشور عراق ورود زائران را ممنوع کرده، خیلی از موکب‌داران به ما مراجعه کرده‌اند تا برنامه‌های خود را در مشهد اجرا کنند؛ به همین جهت تلاش کرده‌ایم این ظرفیت را به حاشیه شهر ببریم. در طرح مشترکی که بین سازمان تبلیغات اسلامی، آستان قدس و جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده به نام طرح «زیر سایه خورشید» طرح‌ریزی شد با توجه به اینکه مردم شهرهای خراسان شمالی، رضوی و جنوبی امسال نمی‌توانند به مشهد بیایند، پرچم علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) به استان‌ خراسان بزرگ برده شد.


کریم‌پور بیان کرد: سال گذشته ۸۶۷ کاروان پیاده به مشهد آمد اما امسال به دلیل اطلاع‌رسانی سازمان تبلیغات و استانداری و همچنین مجموعه‌های مرتبط، از مردم خواسته شده در قالب کاروان‌های پیاده به مشهد نیایند و از برنامه‌های جایگزین استفاده کنند. در همین راستا پویش‌های خوبی از جمله پویش «مشهد شهر سیدالشهدا(ع)» و «هر خانه یک حسینیه» راه‌اندازی شده است.


| شناسه مطلب: 102986
دهه آخر صفر مشهدمطالب مرتبط

نظرات کاربران