اعلام برنامه دومین مرحله اعزام به عمره در عربستان اعلام برنامه دومین مرحله اعزام به عمره در عربستان اعلام برنامه دومین مرحله اعزام به عمره در عربستان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
اعلام برنامه دومین مرحله اعزام به عمره در عربستان اعلام برنامه دومین مرحله اعزام به عمره در عربستان اعلام برنامه دومین مرحله اعزام به عمره در عربستان اعلام برنامه دومین مرحله اعزام به عمره در عربستان اعلام برنامه دومین مرحله اعزام به عمره در عربستان

اعلام برنامه دومین مرحله اعزام به عمره در عربستان

وزارت حج و عمره عربستان سعودی اعلام کرد که در مرحله دوم ازسرگیری تدریجی عمره، ۲۵۰ هزار شهروند و مقیم این کشور مجاز به انجام عمره مفرده هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، گلف نیوز نوشت: رسانه‌‌های محلی گزارش دادند مرحله دوم عمره از ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) آغاز می‌شود، در حالی که مرحله سوم، که به زائران خارج از این کشور اختصاص دارد، از اول نوامبر (۱۱ آبان) آغاز خواهد شد.
«هانی العمیری»، عضو کمیته ملی حج و عمره عربستان، گفت: زائران خانه خدا مجاز به زیارت روضه شریفه و منطقه قدیمی مسجدالنبی(ص) در مدینه هستند.
وی اظهار کرد: به بیش از ۲۵۰ هزار زائر در مرحله دوم از سرگیری تدریجی عمره، اجازه بازدید از حرمین شریفین و اقامه نماز داده می‌شود. زائران برای دریافت مجوز انجام عمره و همچنین زیارت مسجدالحرام و روضه شریف باید از طریق برنامه «اعتمرنا» ثبت نام کنند و سازوکار انتخاب سهمیه از کشورها متعاقباً اعلام خواهد شد.
زائران خارجی از ۱۱ آبان که آغاز مرحله سوم لغو تدریجی تعلیق موقت عمره مفرده است، مجاز به انجام عمره و زیارت حرمین خواهند بود. اتوبوس‌هایی که زائران را جابه‌جا می‌کنند مجاز نیستند که بیش از ۴۰ درصد ظرفیت خود مسافر داشته باشند. همچنین با توجه به اقدامات پیشگیرانه مربوط به بیماری کرونا فقط به دو زائر عمره اجازه داده می‌شود که در یک اتاق اقامت داشته باشند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران