امسال خدمات بین راهی به زائران پیاده مشهد وجود ندارد امسال خدمات بین راهی به زائران پیاده مشهد وجود ندارد امسال خدمات بین راهی به زائران پیاده مشهد وجود ندارد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
امسال خدمات بین راهی به زائران پیاده مشهد وجود ندارد امسال خدمات بین راهی به زائران پیاده مشهد وجود ندارد امسال خدمات بین راهی به زائران پیاده مشهد وجود ندارد امسال خدمات بین راهی به زائران پیاده مشهد وجود ندارد امسال خدمات بین راهی به زائران پیاده مشهد وجود ندارد

امسال خدمات بین راهی به زائران پیاده مشهد وجود ندارد

سخنگوی جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: امسال هیچ گونه خدمات بین راهی به زائران پیاده که حتی به صورت انفرادی به سمت مشهد مقدس سفر کنند ارائه نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حسین رضایی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: در طول ۱۸سال گذشته جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) در مسیرهای شش گانه و منتهی به شهر مقدس مشهد خدمت رسانی به این زائران را انجام می داد.


وی  تصریح کرد: امسال علی رغم آمادگی برای خدمت به این زائران ، با توجه به تصمیمات ستاد ملی کرونا ، سایت ثبت نام از زائران در ابتدای ماه محرم بسته شد و بنا شد خدمت رسانی به عزاداران و دوستداران امام مهربانی ها در روزهای آخر ماه صفر به شیوه های دیگر انجام شود.


سخنگوی جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده امام رضا(ع) افزود: از این رو ۲۲خدمت تعریف شده این جمعیت در قالب ۳خدمت اضطراری تعریف شد و در اولین گام خدمات فرهنگی در اولویت قرار گرفت و در راستای برگزاری مراسم عزاداری دهه آخر صفر در روستاهای کم برخوردار اطراف مشهد و همچنین حاشیه این شهر ، اعزام مبلغ و مبلغه ، سخنران و مداح به این مناطق  صورت گرفت. همچنین با همکاری و مساعدت آستان قدس رضوی قرار است در روزهای آخر ماه صفر پرچم های متبرک حرم مطهر توسط خادمان رضوی به روستاهای اطراف مشهد ارسال شوند تا مردم این مناطق از فیض معنوی آنها برخوردار گردند.


رضایی ادامه داد: در دومین گام بسته های معیشتی با مشارکت خیران و نیکوکاران و همچنین برپاکنندگان ایستگاه های صلواتی در سال های گذشته در مسیرهای منتهی به مشهد، تهیه و در بین نیازمندان روستاهای کم برخوردار اطراف مشهد توزیع شد، همچنین در اقدامی دیگر اقلام خوراکی در اختیار این روستاها قرار گرفت تا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام به پخت و پز غذا برای مردم همان روستا در مراسم عزاداری روزهای آخر صفر کنند.


وی افزود: در سومین خدمت جمعیت خدمتگذار زائران پیاده امام رضا (ع) بر فعالیت های بهداشتی تاکید و ماسک ، دستکش و مواد ضدعفونی در حاشیه شهر مشهد و روستاهای اطراف  شهر توزیع شد.


رضایی تصریح کرد: اگرچه در سال های گذشته در مسیرهای منتهی به مشهد بالغ بر ۳۲۱ ایستگاه صلواتی مستقر و خدمت رسانی به زائران را انجام می دادند، اما اگر امسال  افرادی حتی به صورت انفرادی اقدام به سفر پیاده به سمت شهر مقدس مشهد کنند هیچ گونه خدمات بین راهی به آنها صورت نخواهد گرفت.


| شناسه مطلب: 103006
زائران پیاده مشهدمطالب مرتبط

نظرات کاربران