وقف، فاصله طبقاتی را از بین می برد وقف، فاصله طبقاتی را از بین می برد وقف، فاصله طبقاتی را از بین می برد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
وقف، فاصله طبقاتی را از بین می برد وقف، فاصله طبقاتی را از بین می برد وقف، فاصله طبقاتی را از بین می برد وقف، فاصله طبقاتی را از بین می برد وقف، فاصله طبقاتی را از بین می برد

وقف، فاصله طبقاتی را از بین می برد

امام جمعه تبریز سنت حسنه وقف را صدقه جاریه دانست و گفت: از بین بردن فاصله طبقاتی، جلوگیری از تمرکز ثروت و قدرت از برکات عمل به سنت حسنه وقف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسنی حج، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار شورای معاونان و روسای نواحی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی با تبریک هفته وقف و تقدیر از فعالان این حوزه اظهار داشت: از بین بردن فاصله طبقاتی، جلوگیری از تمرکز ثروت و قدرت از برکات عمل به سنت حسنه وقف است و در سایه آن عدالت اجتماعی محقق می شود.


امام جمعه تبریز سنت حسنه وقف را صدقه جاریه دانست و ادامه داد: براساس آیات قرآن و روایات و توصیه های بزرگان دین، تبدیل مالکیت شخصی به عمومی رسالت و وظیفه اجتماعی مسلمانان است تا فرهنگ اسلامی وقف در جامعه جاری شود.


وی با تاکید بر اینکه سنت حسنه وقف مسئله بسیار مهمی است، یادآور شد: قبل از انقلاب بسیاری از موقات از بین رفته بود که به برکت خیزش اسلامی ملت ایران فرهنگ وقف و موقوفات در جامعه احیاء شد.


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی وقف را سرمایه گذاری برای رفع نیازهای عام المنفعه دانست و گفت: وقف هویت اجتماعی دارد و در تمام شئون جامعه که با مسائل فرهنگی، سیاسی و آموزشی و دیگر کارهای اجتماعی ارتباط دارد، موثر است.


امام جمعه تبریز با تاکید بر اهتمام جدی به امور خیریه در جامعه گفت: اقدامات شایسته موضوع وقف قابل تقدیر است و باید در امور خیریه با بهره گیری از کارهای ابتکاری این اقدامات پیگیری شود.


حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: وقف اموال در واقع نگهداری آن برای بهره مندی دیگران از آن است.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران