استاد اسکندرپور آسمانی شد

استاد پرویز اسکندرپور خرمی، هنرمند نقاش و خادم بازسازی عتبات عالیات و استاد دانشگاه تربیت مدرس به علت بیماری کرونا آسمانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات اعلام کرد: استاد پرویز اسکندرپور خرمی که افتخار طراحی و نظارت فنی آثار هنری به‌کار رفته در حرم‌های مطهر ائمه اطهار (ع) در کربلا، نجف، سامرا و دمشق از جمله ضریح‌های حضرت مسلم ابن عقیل (ع) در کوفه، حبیب ابن مظاهر و ابراهیم مجاب از یاران امام حسین (ع) در کربلا را داشت، دیشب به علت بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت.
وی متولد ۱۳۳۸ در تهران بود و تحصیلات خود را در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس نقاشی، در دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس، به اتمام رساند و در ادامه نیز موفق به اخذ دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد تهران شد.


تدریس در مقاطع مختلف دانشکده‌های هنر دانشگاه‌های تهران، الزهرا، سوره، مشهد و ...؛ تألیف کتاب‌هایی از جمله گل‌های ختائی و اسلیمی و نشان‌ها؛ داوری رقابت‌ها و جشنواره‌های هنری؛ برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی بخشی از فعالیت‌های وی در در عرصه علمی ـ هنری و فرهنگی کشور است.


وی با شرکت در رقابت‌های هنری موفق به دریافت جوایز و الواح تقدیری متعددی از جمله برگزیده سومین دوسالانه نگارگری شده است.


مرحوم اسکندرپور به خوش خلقی، مهربانی و محبت به اهل بیت (ع) در بین دانشجویان، اساتید و همکاران خود در دانشگاه و ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرت داشت.


 


پایگاه اطلاع رسانی حج درگذشت این استاد فرزانه را تسلیت می گوید.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران