تقریباً همه زائران دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند تقریباً همه زائران دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند تقریباً همه زائران دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
تقریباً همه زائران دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند تقریباً همه زائران دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند تقریباً همه زائران دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند تقریباً همه زائران دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند تقریباً همه زائران دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند

تقریباً همه زائران دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند

مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: گزارش‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشاندهنده آن است که این حرم به لحاظ بهداشتی عملکرد بسیار خوبی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مدیر عالی حرم مطهر رضوی، در جلسه‌‌ای مشترک با تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان که به منظور بررسی ظرفیت‌های این حوزه در زمینه مسائل بهداشتی برگزار شد، بیان کرد: حفظ سلامت زائران و زیارت به دور از نگرانی و دغدغه، خواست همه مسلمانان و شیعیان است. از این رو، ما خادمان علی‌بن‌ موسی‌الرضا (ع) وظیفه داریم با همه ظرفیت‌های مادی و معنوی بستر این امر را فراهم آوریم.


وی گفت: با تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی، حرم مطهر رضوی در حوزه مسائل بهداشتی باید نمونه باشد و این مهم با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان محقق خواهد شد.


مدیر عالی حرم مطهر رضوی با بیان اینکه حوزه بهداشت یکی از چندین حوزه خدمت‌رسانی در حرم مطهر رضوی است، افزود: در تلاشیم از همه ظرفیت‌ها برای انجام بهترین دستورالعمل‌‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی استفاده کنیم.


برادران با بیان اینکه مجموعه آستان قدس رضوی از هر ایده‌ علمی که قابل استفاده باشد و شرایط زیارت کامل را با رعایت بهداشت فراهم آورد، استقبال می‌کند، ادامه داد: این آمادگی را داریم که با ایجاد بسترهای مناسب، زمینه اجرای طرح‌ها و ایده‌های ارائه‌ شده را در صحن‌ها و رواق‌ها و ... فراهم آوریم.


وی به اقدامات مجموعه آستان قدس رضوی در حوزه سلامت زائران و رعایت بهداشت در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و افزود: کارشناسان بهداشت همواره در حال نظارت و بازدید از قسمت‌های مختلف اماکن متبرکه برای اجرای دقیق دستورهای بهداشتی هستند و نکات لازم را به مسئولان امر در حرم مطهر رضوی اعلام می‌کنند. از همین رو، خوشبختانه در گزارش‌هایی که از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرده‌ایم، حرم مطهر رضوی به لحاظ بهداشتی عملکرد بسیار خوبی داشته است.


وی ادامه داد: در بارگاه نورانی ثامن‌الحجج (ع) بیش از ۹۰ درصد زائران و ۱۰۰ درصد خدام از ماسک استفاده می‌کنند. البته ۱۰ درصد باقی‌مانده هم با تذکر خادمان دستور‌العمل‌ها را رعایت می‌کنند. این درحالی است که در کشور کمتر از ۶۰ درصد افراد از ماسک استفاده می‌کنند.


برادران توزیع ماسک در مبادی ورودی حرم مطهر رضوی، اجباری کردن استفاده از ماسک در اماکن متبرکه، تعبیه دستگاه‌های تب‌سنج و مواد ضدعفونی در ورودی‌ها را از دیگر اقدامات بهداشتی حرم مطهر رضوی برشمرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران