بازگشایی مرز عربستان و عراق پس از ۳۰سال بازگشایی مرز عربستان و عراق پس از ۳۰سال بازگشایی مرز عربستان و عراق پس از ۳۰سال بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
بازگشایی مرز عربستان و عراق پس از ۳۰سال بازگشایی مرز عربستان و عراق پس از ۳۰سال بازگشایی مرز عربستان و عراق پس از ۳۰سال بازگشایی مرز عربستان و عراق پس از ۳۰سال بازگشایی مرز عربستان و عراق پس از ۳۰سال

بازگشایی مرز عربستان و عراق پس از ۳۰سال

تنها گذرگاه مرزی مشترک میان عربستان و عراق پس از ۳۰ سال تعطیلی با حضور مقامات دو کشور به طور رسمی بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، الفرات اعلام کرد: گذرگاه مرزی «عرعر» میان عربستان و عراق بعد از 30 سال با حضور مقام های دو کشور به طور رسمی بازگشایی شد.


عمر الوائلی رئیس هیات گذرگاه های مرزی عراق در توضیح بازگشایی گذرگاه عرعر میان عربستان و عراق توضیح داد: این اقدام بغداد به منظور تقویت روابط تجاری و مسافربری میان دو طرف صورت می گیرد.


الوائلی در این باره توضیح داد: این گذرگاه در خلال روزهای آینده نقش اساسی را در پیشبرد هدف توسعه اقتصاد عراق و افزایش حجم تجارت میان بغداد و ریاض ایفا خواهد کرد.


به گفته این مقام عراقی گذرگاه عرعر به مدت یک سال و با هماهنگی امنیتی و عملیاتی نیروهای ارتش عراق در دو استان کربلاء و الانبار فعالیت خواهد کرد.


این گذرگاه از زمان حمله صدام به کویت تعطیل شده بود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران