کمک موکب ها و خیران حرم‌ساز خوزستان برای مقابله با کرونا کمک موکب ها و خیران حرم‌ساز خوزستان برای مقابله با کرونا کمک موکب ها و خیران حرم‌ساز خوزستان برای مقابله با کرونا بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
کمک موکب ها و خیران حرم‌ساز خوزستان برای مقابله با کرونا کمک موکب ها و خیران حرم‌ساز خوزستان برای مقابله با کرونا کمک موکب ها و خیران حرم‌ساز خوزستان برای مقابله با کرونا کمک موکب ها و خیران حرم‌ساز خوزستان برای مقابله با کرونا کمک موکب ها و خیران حرم‌ساز خوزستان برای مقابله با کرونا

کمک موکب ها و خیران حرم‌ساز خوزستان برای مقابله با کرونا

رئیس ستاد بازسازی عتبات خوزستان با اشاره به وجود ۱۵۰۰ موکب در این استان گفت: خیران حرم‌ساز و مواکب استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۵۰۰ میلیارد ریال برای مقابله با کرونا هزینه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از ستاد بازسازی عتبات عالیات، حجت الاسلام سیدمحمود موسوی رئیس ستاد بازسازی عتبات خوزستان در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهرستان افزود: مواکب استان خوزستان بیش از ۱۲۰ هزار بسته معیشتی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بین اقشار آسیب پذیر جامعه توزیع کرده‌اند.


وی با بیان اینکه مواکب هر شهرستان به مردم همان شهرستان خدمات‌رسانی می‌کنند، ادامه داد: بیش از یک میلیون ماسک و دستکش توسط مواکب خوزستان توزیع شده ضمن اینکه این مواکب در تهیه ماسک، دستکش و ژل نیز ورود کردند.


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: هر سال در ایام اربعین بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد ریال مواکب خوزستان هزینه می‌کنند که امسال با توجه به شیوع کرونا مبلغی نزدیک به ۷۰ میلیارد ریال ظرف مدت یک هفته برای کمک به نیازمندان هزینه شد.


وی حرکت اربعین را افتخار شیعه دانست و اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد حجم میلیونی جمعیت زائران بودیم و مرز شلمچه میزبان زائرانی از ۹۲ کشور جهان بود.


حجت الاسلام موسوی مشارکت در آزادی زندانیان، بازسازی منازل سیل زدگان و طبخ غذا را از دیگر اقدامات مواکب خوزستان عنوان کرد و افزود: مواکب خوزستان تمام این خدمات را از طریق کمک‌های مردمی ارائه می‌دهند.


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با تاکید بر لزوم مرمت، بازسازی و توسعه حرم‌های اهل بیت (ع) گفت: فضای موجود در حرم‌های مطهر اهل بیت (ع) با توجه به جمعیت زیاد زائران در سال‌های اخیر بویژه بعد از سقوط صدام پاسخگو نبود و مشکلات زیادی برای زائران پیش آمد.


وی با اشاره به سابقه تاریخی ایرانیان در ساخت و مرمت ابنیه حرم‌های اهل بیت (ع) افزود: این بناها میراث فرهنگی ۲ کشور ایران و عراق هستند که باید حفظ، بازسازی و مرمت شوند.


حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه طبق اسناد اجداد ما در ساخت بناهای حرم‌های اهل بیت (ع) مشارکت داشته‌اند، اظهار داشت: زائران و مسافرانی که به سمت حرم حرکت می‌کنند نیازمند خدمات رفاهی، عمرانی و بهداشتی هستند که در این زمینه اقدامات بزرگی با کمک‌های مردمی در حال انجام است.


رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه تمام اقدامات این ستاد از طریق کمک‌های مردمی انجام می‌شود، گفت: در هیچ پروژه‌ای معطل نمانده‌ایم و همواره مردم و خیران به سمت حرم‌ها آمده‌اند.


غلامعلی نوری زاده در پایان این نشست به عنوان مسئول جدید ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان دزفول معرفی و از زحمات خلیل ذبیح اله زاده مسئول پیشین قدردانی شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران