دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت

دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت

رضا نصرالله لنکرانی از چهره های با سابقه و تأثیرگذار تعزیه ایران امروز در ۹۰ سالگی، در منزل خود چشم از جهان فروبست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، ابراهیم گله دارزاده مدیرعامل انجمن تعزیه ایرانیان با تأیید خبر درگذشت رضا نصرالله لنکرانی در روز یکشنبه(16 آذر ماه) ، گفت: استاد لنکرانی یکی از بزرگان تعزیه ایران بود و با وجود اینکه چند سالی به دلیل کهولت سن به اجرای تعزیه نمی‌پرداخت ولی وجودشان برای تمامی تعزیه خوانان دلگرمی و برای تعزیه خوان‌های مطرح به عنوان یک تکیه گاه بود.


وی تأکید کرد: تسلط ایشان به نسخ تعزیه و شبیه خوانی و همچنین جنبه‌های دیگر تعزیه نظیر معین البکایی، موسیقی، وسایل و آکسسوآر استاد لنکرانی را به دایرةالمعارف آگاهی و معرفت تعزیه ایران تبدیل کرده بود.


گله دارزاده در ادامه سخنان خود یادآور شد: کسانی که اجراهای استاد لنکرانی را به خاطر دارند، می‌دانند که در تسلط و اجرای تعزیه بی مانند بود. ایشان بارها و بارها در مجامع دانشگاهی دعوت می‌شد و برای توسعه شناخت و تجربه خود از تعزیه بدون هیچ حب و بغضی همه آنچه را که می‌دانست به اشتراک می‌گذاشت.


مدیرعامل انجمن تعزیه ایرانیان در پایان تصریح کرد: حیف که این استاد گرانقدر دیگر در کنار ما نیست.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران