کتاب «مبلغ صادق» را آنلاین مطالعه کنید کتاب «مبلغ صادق» را آنلاین مطالعه کنید کتاب «مبلغ صادق» را آنلاین مطالعه کنید بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
کتاب «مبلغ صادق» را آنلاین مطالعه کنید کتاب «مبلغ صادق» را آنلاین مطالعه کنید کتاب «مبلغ صادق» را آنلاین مطالعه کنید کتاب «مبلغ صادق» را آنلاین مطالعه کنید کتاب «مبلغ صادق» را آنلاین مطالعه کنید

کتاب «مبلغ صادق» را آنلاین مطالعه کنید

«مبلغ صادق»، روایتی کوتاه از زندگی پربار استاد مرحوم حجت الاسلام والمسلمین «نجف نجفی روحانی» طاب ثراه است که از سوی دوستانش به رشته تحریر درآمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج،  مرحوم حجت الاسلام والمسلمین «نجف نجفی روحانی» سال‌ها به عنوان مبلغی توانا در خدمت حجاج بیت‌الله الحرام و زائران حرم سیدالشهداء انجام وظیفه کرد. ویژگی‌های اخلاقی، مدیریتی و علمی ایشان برای روحانیون معزز کاروان و خادمان ضیوف‌الرحمان، الگویی شایسته است. ایشان بیش از سه دهه روحانی کاروان، و قریب به پانزده سال نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره و عتبات عالیات بود و صادقانه و متواضعانه به ارائه خدمت پرداخت.
حجت‌الاسلام والمسلمین استاد نجفی روحانی سال 1331 در شهرستان ابرکوه استان یزد به دنیا آمد و روز سه‌شنبه ـ 13 آبان 1399، برابر 17 ربیع‌الاول ـ هنگام اذان ظهر در قم به دیدار پروردگار شتافت.


زندگی ۶۸ ساله ایشان را می‌توان به هفت فصل دوران تحصیل، دوران تبلیغ، به ویژه حضور در استان فارس پیش از انقلاب، دوران ابتدای انقلاب و حضور در جبهه‌های جنگ، دوران قضاوت و حضور در قوه قضاییه، دوران حضور در دانشگاه‌ها و در جمع دانشجویان، دوران حضور در مدینه منوره به عنوان مسئول بعثه مقام معظم رهبری، به مدت ۹ سال و دوران حضور در عتبات عالیات به عنوان مسئول بعثه مقام معظم رهبری، به مدت چهار سال تقسیم کرد.


در کتاب «مبلغ صادق» تلاش شده است، گوشه‌هایی از این هفت فصل زندگی ایشان، در گفت‌وگو با دوستان و همکارانشان در اختیار خوانندگان قرار گیرد.


حجت‌الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی تلاش کرد تا عمر خود را در اختیار جوانان، زائران و مردم قرار دهد. از هر فرصتی برای ارتباط با جوانان فروگذار نکرد. روزانه به ده‌ها نفر از دوستان، مبلغان، اساتید دانشگاه و جوانان تلفن می‌زد و ضمن جویا شدن از احوالشان، برایشان نکته‌ای اخلاقی و تربیتی بیان می‌کرد.


ایشان به جز تدریس در دانشگاه، در حوزه علمیه نیز کفایة الاصول، نهایةالحکمة، فصوص الحکم و... را تدریس می‌کرد و مقالاتی از جمله «هندسه اجتهاد» به یادگار گذاشت.


روشن است که این خاطرات، فقط بخش کوچکی از درخت پربار زندگی ایشان است و تمام قصد و هدف ما آن است که ویژه‌نامه‌ای درخور ایشان برای چهلمین روز ارتحال آن مخلص پرهیزگار تهیه و تقدیم شود.


 


برای مطالعه متن کامل کتاب «مبلغ صادق» اینجا را کلیک کنید.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران