۲۰ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات در استان مرکزی جمع‌آوری شد ۲۰ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات در استان مرکزی جمع‌آوری شد ۲۰ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات در استان مرکزی جمع‌آوری شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
۲۰ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات در استان مرکزی جمع‌آوری شد ۲۰ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات در استان مرکزی جمع‌آوری شد ۲۰ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات در استان مرکزی جمع‌آوری شد ۲۰ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات در استان مرکزی جمع‌آوری شد ۲۰ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات در استان مرکزی جمع‌آوری شد

۲۰ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات در استان مرکزی جمع‌آوری شد

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: ۲۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم این استان برای بازسازی عتبات عالیات امسال در شهرستان‌های دوازده‌گانه این خطه از ایران اسلامی جمع‌آوری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مظفر صفریان افزود: ۱۴ میلیارد ریال از کمک‌های مردمی استان مرکزی به صورت نقدی، ۲ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال طلا و بقیه دیگر اقلام نظیر شیشه ساختمانی برای حرم‌های کربلای معلی، نجف و سامرا بوده است.  


وی ادامه داد: میزان تعهد کمک‌های مردمی ستاد عتبات عالیات استان مرکزی در سال جاری ۶۰ میلیارد ریال است که به دلیل شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت تجمعات، امکان جمع‌آوری کمک‌های مردمی بیشتر وجود ندارد.  


جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی اظهار داشت: ۹۰۰ خادم افتخاری به صورت سازماندهی شده زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در عراق و ایران فعالیت می‌کنند که بهره‌گیری هدفمند و با برنامه از توان این افراد در دستور کار قرار دارد.   


صفریان افزود: ضریح مطهر ابراهیم مجاب(ع)، ضریح مطهر حضرت مسلم(ع)، در باب‌الراس حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) و روکش مضجع شریف حضرت ابوالفضل(ع) به صورت خاص در استان مرکزی ساخته شده و ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان در طرح‌های عمرانی مختلف از جمله  ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم(س) در کربلا و صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف مشارکت داشته است.  


وی ادامه داد: در ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم(س) ، طرح هر هموطن یک پاکت سیمان راه‌اندازی شد که اقشار مختلف مردم حمایت گسترده‌ای از این طرح کردند و مقدار قابل توجهی سیمان از کارخانه‌های تولیدی داخل خریداری و به عراق ارسال شد.  


گفتنی است ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی از سال ۱۳۸۴ و ۲ سال پس از فعالیت ستاد بازسازی ستاد کشوری کار خود را آغاز کرد.


استان مرکزی در بیش از ۲۰۰ طرح باسازی عتبات عالیات، مشارکت فعالانه داشته است.




مطالب مرتبط

نظرات کاربران