هواداران شیخ زکزاکی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبرشان شدند هواداران شیخ زکزاکی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبرشان شدند هواداران شیخ زکزاکی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبرشان شدند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
هواداران شیخ زکزاکی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبرشان شدند هواداران شیخ زکزاکی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبرشان شدند هواداران شیخ زکزاکی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبرشان شدند هواداران شیخ زکزاکی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبرشان شدند هواداران شیخ زکزاکی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبرشان شدند

هواداران شیخ زکزاکی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبرشان شدند

هواداران رهبر جنبش اسلامی نیجریه با برپایی تظاهرات مسالمت آمیز آزادی سریع و بی قید و شرط رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسر وی را خواستار شدند.   

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، هواداران رهبر جنبش اسلامی نیجریه روز دوشنبه (22 دی ماه) در بخش‌هایی از این کشور با برپایی تجمعاتی مسالمت آمیز خواستار آزادی سریع شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسر وی از زندان شدند.


به گزارش منابع خبری، هوداران شیخ زکزاکی در «آبوجا» پایتخت نیجریه  با در دست داشتن دست نوشته ها و تصاویری از شیخ زکزاکی و شهدای جنبش اسلامی نیجریه، خواستار آزادی سریع و بدون قید شرط وی و همسرش از زندان شدند. از نکات حائز اهمیت دیگر در این تجمع مردمی حضور بانوان محجبه در حمایت از شیخ زکزاکی و همسر وی بود.


شیخ زکزاکی از آذرماه ۱۳۹۴ با حمله نیروهای ارتش و پلیس به اقامتگاه وی در ایالت «کادونا» در شمال نیجریه بازداشت شد؛ یورشی که در نتیجه آن تعداد زیادی شهید و زخمی شدند. نیروهای امنیتی و نظامی نیجریه، «زینت ابراهیم» همسر شیخ زکزاکی را هم دستگیر کردند.


چندی قبل «سهیلا زکزاکی» فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی، از وخیم بودن حال والدینش به‌علت اهمال پزشکی خبر داد و گفت که پدر و مادرش زمانی که دستگیر شدند هر دو زخمی بودند و اکنون به دلیل محرومیت از مراقبت‌های پزشکی و درمانی وضعیت سلامتی آنها وخیم‌تر شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران