لغو دوباره نمازهای جماعت و جمعه در مساجد «سلانگور» مالزی لغو دوباره نمازهای جماعت و جمعه در مساجد «سلانگور» مالزی لغو دوباره نمازهای جماعت و جمعه در مساجد «سلانگور» مالزی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
لغو دوباره نمازهای جماعت و جمعه در مساجد «سلانگور» مالزی لغو دوباره نمازهای جماعت و جمعه در مساجد «سلانگور» مالزی لغو دوباره نمازهای جماعت و جمعه در مساجد «سلانگور» مالزی لغو دوباره نمازهای جماعت و جمعه در مساجد «سلانگور» مالزی لغو دوباره نمازهای جماعت و جمعه در مساجد «سلانگور» مالزی

لغو دوباره نمازهای جماعت و جمعه در مساجد «سلانگور» مالزی

نمازهای جمعه و نماز های یومیه در مساچد «سلانگور» مالزی به مدت ۱۴ روز به حالت تعلیق در می آید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از خبرگزاری ها، نمازهای جمعه و نمازهای یومیه در مساچد «سلانگور» مالزی به مدت 14 روز به حالت تعلیق در می آید.


این اقدام در راستای دستور منع تردد در این ایالت مالزی اجرایی شده است.


محمد شاه جهان احمد مدیر اداره دینی اسلامی سلانگور گفت که از این پس نمازهای جمعه  و جماعت باید به جای مسجد در خانه ها اقامه شود.


شورای فتوای ملی مالزی یک بار دیگر نشستی را برای بررسی «فرآیندهای عملیاتی استاندارد» در مساجد در پی افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تشکیل داد.


سلانگور یکی از ایالت هایی است که ببشترین تعداد موارد ابتلا به کرونا در آن مشاهده شده است و به همین دلیل دستور تعطیلی همه مساجد آن صادر شد.


این در حالی است که درهای مساجد مالزی پس از گذشت چند ماه از زمان آغاز شیوع کرونا به روی نمازگزاران باز شده بود.


 همچنین از چند ماه پیش حضور بدون محدودیت افراد در کنفرانس ها،گردهمایی های اجتماعی و نمازهای جماعت در مساجد یا مکان های عبادی در مالزی آغاز شد.


با وجود برداشته شدن این محدودیت ها به نمازگزاران توصیه شده بود تا همه دستورالعمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.


با این وجود افزایش دوباره شیوع کرونا موجب شده است تا دستورهای جدیدی برای کار مساجد در برخی از ایالت ها صادر شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران