مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با رقابت ۱۲۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور جهان آغاز ‌شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با رقابت ۱۲۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور جهان آغاز ‌شد.


آغاز رقابت‌ها به مدت سه روز


مهدی قره شیخلو رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این خبر گفت: این مرحله از امروز ۳۰ دی‌ماه به مدت سه روز در سالن همایش‌های سازمان اوقاف و امور خیریه و به صورت مجازی برگزار می‌شود.


راه‌یابی ۴۰ تا ۵۰ قاری و حافظ به فینال


وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان رشته قرائت تلاوتشان را ضبط و برای ما ارسال کرده‌اند و شرکت‌کنندگان رشته حفظ‌کل هم به صورت آنلاین به سؤالات هادی حفاظ پاسخ می‌دهند. نهایتاً تعداد ۴۰ تا ۵۰ قاری و حافظ برای مرحله نهایی انتخاب و اسفند‌ماه مرحله نهایی به صورت برنامه زنده تلویزیونی برگزار می‌شود.


اجرای رقابت‌ها با همکاری رایزنی‌های فرهنگی


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف درخصوص نحوه برگزاری مرحله نهایی مسابقات گفت: این مرحله با کمک و نظارت رایزن‌های فرهنگی کشورمان در دیگر کشور‌ها برگزار می‌شود به این صورت که قاری یا حافظ در محل رایزنی کشورمان و یا در صورت امکان در محلی که به عنوان نماد آن کشور معروف حاضر شده و تلاوت آنها مطابق با استاندارد‌هایی که به آنها اعلام می‌کنیم ضبط می‌شود. همچنین حافظان قرآن هم در حضور نماینده رایزنی کشورمان به سؤالات هادی حفاظ به صورت زنده پاسخ می‌دهند.


قضاوت ۱۱ داور ایرانی و خارجی در مسابقات


قره شیخلو درخصوص داوری مرحله نیمه‌نهایی مسابقات گفت: در این مرحله و در بخش آقایان، ۱۱ داور حضور دارند که شش نفر ایرانی و پنج نفر خارجی هستند. داوران خارجی که به صورت آنلاین به داوری می‌پردازند از کشورهای ترکیه، لبنان، اندونزی، عراق و سودان هستند.


رشته‌های مسابقات


وی درخصوص رشته‌های مسابقات گفت: این رقابت‌ها در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و حفظ کل قرآن کریم آقایان و بانوان بزرگسال برگزار می‌شود و بخش طلاب علوم دینی، علاوه بر این رشته‌ها، خطابه‌خوانی و تفسیر را نیز خواهد داشت، همچنین برای مرحله نهایی که اسفندماه برگزار می‌شود با توجه به شرایط کرونا، تصمیم گرفته می‌شود و اگر امکان حضور داوران باشد از آنها برای حضور در کشور دعوت می‌کنیم، درغیر این صورت داوری آنها به صورت آنلاین است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران