استقبال مسلمانان بلژیک از لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها استقبال مسلمانان بلژیک از لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها استقبال مسلمانان بلژیک از لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
استقبال مسلمانان بلژیک از لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها استقبال مسلمانان بلژیک از لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها استقبال مسلمانان بلژیک از لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها استقبال مسلمانان بلژیک از لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها استقبال مسلمانان بلژیک از لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها

استقبال مسلمانان بلژیک از لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها

لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌های جنوب بلژیک، با استقبال روبرو شده و امید زنان مسلمان این کشور برای ادامه تحصیل و یافتن شغل مناسب را بیشتر کرده است.   

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، لغو ممنوعیت حجاب در جنوب بلژیک، امیدها برای ادامه تحصیل زنان مسلمان در این کشور را زنده کرده است.


بر این اساس، به دانشجویان مسلمان دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان منطقه والونیا (Wallonia) در جنوب بلژیک اجازه داده می‌شود از سپتامبر ۲۰۲۱میلادی، روسری و حجاب اسلامی داشته باشند.


انجمن همکاری علیه اسلام‌هراسی در صفحه توئیتر خود نوشت: این اقدام، حرکتی قوی به سوی پذیرش همه عقاید است. اکنون زنان مسلمان می‌توانند رویای خود در تحصیل و کسب شغل را دنبال کنند.


این تصمیم برای گروه‌های ضد اسلام‌هراسی و طرفدار حقوق زنان مسلمان که سا‌ل‌ها برای مقابله با ممنوعیت حجاب جنگیده‌اند، یک پیروزی به شمار می‌آید و با استقبال فعالان و زنان مسلمان روبرو شده است. آنها اعلام کرده‌اند که برای تحقق رفع ممنوعیت‌های مشابه در همه موسسات و محل‌های کار در بلژیک، اقدامات بیشتری لازم است.


فاطمه زهرا یونسی، از فعالان مسلمان می‌گوید: این تصمیم، زنان را برای ادامه تحصیل، مشارکت اجتماعی، استقلال مالی و دنبال کردن رویاهای خود در مورد آنچه می‌خواهند به آن تبدیل شوند، تحت تأثیر قرار خواهد داد.


یونسی همچنین اظهار کرد: امیدوارم که این تصمیم بر سایر سازمان‌ها تأثیر بگذارد تا قوانین خود را در مورد حجاب تغییر دهند و این امید را دارم که شرکت‌ها نیز از آن پیروی کنند.


ماه گذشته نیز دادگاه قانون اساسی بلژیک، ممنوعیت استفاده از روسری برای دانشجویان مدارس ابتدایی را تبعیض‌آمیز خواند و آن را لغو کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران