کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت عباس (ع) به پایان رسید کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت عباس (ع) به پایان رسید کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت عباس (ع) به پایان رسید بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت عباس (ع) به پایان رسید کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت عباس (ع) به پایان رسید کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت عباس (ع) به پایان رسید کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت عباس (ع) به پایان رسید کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت عباس (ع) به پایان رسید

کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت عباس (ع) به پایان رسید

باب القبله ورودی اصلی حرم حضرت عباس (ع) به شمار می‌آید. از نظر مساحت و طراحی از سایر باب‌ها متفاوت است. روند سنگفرش کردن باب القبله پس از پایان تزئینات و نقش و نگار بر روی دیوارها انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، کار سنگفرش کردن باب القبله در حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) با مساحت تقریبی ۲۴۰ متر مربع به پایان رسید.


باب القبله ورودی اصلی آستان مقدس حضرت عباس (ع) به شمار می‌آید. از نظر مساحت و طراحی از سایر باب‌ها متفاوت است. روند سنگفرش کردن باب القبله پس از پایان تزئینات و نقش و نگار بر روی دیوارها و سقف‌ها انجام گرفته است.


این کار از ورودی باب القبه تا صحن شریف به منظور تسهیل در تردد زائران و موکب ها انجام شد. در سنگفرش کردن از مواد گرانیت با رنگ و کیفیت مشابه که سایر باب‌ها با آن پوشیده شده است، استفاده شده است.


پروژه باب القبله در چارچوب یک پروژه بزرگ و حیاتی است که توسعه و گسترش حرم مقدس حضرت عباس (ع) را در بر می‌گیرد. این طراحی جدید برای گنجاندن بیشتر زائران و موکب‌های حسینی داخل این آستان مقدس است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران